• 09 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''איזה קריקטורות היו בוינה? מטרת המחבלים לחסל את התרבות היהודית''

דאגה בקרב יהודי אירופה, בהם תושבים מהנגב שהיגרו לצרפת, בעקבות גל הפיגועים. חבר הפרלנמנט הצרפתי, מאיר חביב, בשיחה עם ברנז'ה NEWS, אומר: ''הרס התרבות היהודית והנוצרית באירופה - ג'יאהד''

בית הכנסת המרכזי בווינה, בירת אוסטריה (צילום: גוגל מפות)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

דאגה רבה בקרב הקהילה היהודית בצרפת ובאוסטריה בפרט וברחבי אירופה, בשל גל מעשי הטרור הפוקד את יבשת אירופה. בצרפת למשל, חיים באר שבעים ותושבי נגב בעבר, בהם יוצאי מרוקו וטוניס - כך שהדאגה משותפת גם למשפחותיהם בנגב.

כזכור, אמש, שני, סמוך לשעה 21:00 בלילה, פתחו מחבלים חמושים ברובים אוטומטים באש  בשש זירות בווינה בירת אוסטריה -  הראשונה שבהן  סמוך לבית הכנסת המרכזי בעיר, אזור בו מרוכזים המוסדות היהודים, בית הכנסת, מרכז קהילתי, מסעדות וסופרמרקטים כשרים. כתוצאה מהפיגועים נרצחו שני גברים ושתי נשים ו-14 איש נפצעו, רובם במצב קשה.

המשטרה המקומית חיסלה את אחד המחבלים שהיה חמוש בחגורת נפץ  ומנהלת מצוד אחר אחד או יותר מהמפגעים .

ראש הקהילה היהודית בווינה, אוסקר דויטש, אמר כי כל בתי הכנסת, בתי הספר היהודיים, מוסדות הקהילה היהודית המסעדות והסופרמרקטים הכשרים  בוינה יהיו סגורים היום כאמצעי זהירות. עוד הוסיף כי "הקהילה היהודית בווינה נמצאת בקשר הדוק עם המשטרה כולנו נקראים להמשיך להישאר בבתים''.

וידאו: מתקפת הטרור בווינה (צילום: ערוץ DEUSTCHE WELLE)
​​​​​​​


מאיר חביב, חבר הפרלמנט הצרפתי, אמר לברנז'ה NEWS: "איזה קריקטורות היו בוינה? המטרה שלהם ברורה: למחוק את תרבויות היהודית והנוצרית. זה הגדרת הג'יהאד. זה הם או אנחנו! אני מרגיש כאילו חזרנו 1000 שנה אחורה למלחמות הדת. ההבדל היחיד, הוא שהיום מדובר במלחמה של דת אחת ויחידה: האיסלאם".

הציוץ של חבר הפרלמנט מאיר חביב (טוויטר)


תגובות

End of content

No more pages to load