• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השר אקוניס סייר בהר חברון

שר לשיתוף פעולה איזורי, אופיר אקוניס סייר היום (שלישי) במועצה האזורית הר חברון בליווי ראש המועצה יוחאי דמרי

צילום: לע''מ

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

במהלך הסיור הציג ראש המועצה לשר שלושה פרויקטים שמקדמת המועצה בשנים האחרונות בין הפרויקטים: מרכז רפואי, אזור תעסוקה ומסחר סמוך למעבר מיתר וליישוב טנא עומרים. הפרויקטים קיבלו הרשאה לתכנון מהמנהל האזרחי, וכן גובשה פרוגרמה ראשונית וצוות התכנון ממשיך בעבודתו לקראת אישור התב"ע. 

פרויקט נוסף שהוצג לשר הוא הקמת נמל יבשתי סמוך למעבר תרקומיא, והוא מקודם בשיתוף המועצות מטה יהודה ולכיש, מטרתו לתת מענה לסחורות הרבות העוברות מידי יום בין חברון לנמל אשדוד, מתחם שיהווה אזור מסחר, מרכז לוגיסטי ותעשייה. 

בפגישה הציג ראש המועצה לשר את תכנית המתאר הארצית לתחבורה וביקש את עזרתו בקידום תכנון מסילת רכבת כפי שמופיע בתכנית המתאר עד למעבר תרקומיא ומיתר.

ראש המועצה האזורית יוחאי דמרי הודה לשר על הביקור ואמר: "כאשר קורסת התפיסה הפלסטינית הקיצונית אל מול השלום הכלכלי שהושג עם מדיניות הסוניות, אנו חייבים לנצל את יתרונות האזור לפיתוח יוזמות ישראלית, כלכלית ורפואית עם שכנינו. ההנהגה הפלשתינית כבר איננה רלוונטית גם בקרב האוכלוסיה הערבית וזהו אינטרס משותף לכל הצדדים. אני מודה לשר אקוניס על תמיכת משרדו בפרויקטים. אנו נמשיך להוביל אותם לעתיד האזור."

השר אופיר אקוניס סיכם את הביקור ואמר: "אני מודה לראש המועצה על הביקור ועל ההצגה המקצועית והיסודית של המיזמים. כולם עומדים בקנה אחד עם מטרות המשרד לשתפ״א ואנחנו נקדם אותם, לרווחת כל תושבי האיזור. המפתח לשלום אמיתי הוא כלכלה חזקה. אם תרצו, שלום למען שגשוג. הפרדיגמה של נסיגות למען שלום - כשלה והיא קידמה את ההפך בדיוק. ההסכמים עם האמירויות, בחריין וסודן הם ההוכחה שכלכלה חזקה מקדמת שלום, גם ביחסים בין תושבי האיזור. הועידה האיזורית שיזמתי עם ממשלת יוון היא הזדמנות אדירה לקידום מיזמים בילטרליים ואזוריים גם יחד״

תגובות

End of content

No more pages to load