• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אחרי חודשים ארוכים: ישיבת מועצת העיר ב''ש נערכה באולם

בין היתר, נידונו במועצה המאמצים של עיריית ב''ש לסייע לעסקים קטנים ובינוניים שנפגעו ממשבר הקורונה. בעירייה מבינים שכולנו באותה סירה - והים סוער

עם מחיצות, הפרדה וריחוק, ישיבת המועצה (צילום: דני בלר)

מצב העסקים הקטנים נידון בישיבת מועצת העיר שנערכה אתמול, רביעי - לראשונה ואחרי הרבה זמן - באולם המועצה, שהותאם למגבלות הקורונה: מחיצות פרספקס הותקנו סביב שולחן המליאה וביציעה הקהל. חלק מחברי המועצה ישבו סביב שולחן המליאה, אחרים ביציע הקהל - שהפך להרחבה של שולחן המליאה: חברי מועצה נוספים, אנשי מערך הדוברות והעתונאים ישבו במקומות מסומנים, מרוחקים 2 מטרים איש מרעהו. כמו כן, בעלי תפקידים נוספים השתתפו באמצעות הזום. עמוד הפייסבוק של אתר ברנז'ה NEWS העביר את הישיבה בשידור חי. 

וידאו: ישיבת מועצת העיר ב''ש, יום רביעי ה-4 בנובמבר, 2020 (צילום: דני בלר)
​​​​​​​


במהלך הישיבה הוצגו צעדים בהן עיריית באר שבע נקטה על מנת להקל על העסקים בעיר בזמן משבר הקורונה. בין היתר, יזמה באר שבע שורת פטורים והקלות בתשלומי ארנונה לעסקים, בהיקף של כ-8 מליוני שקלים. עיריית באר שבע פועלת יחד עם חברת למתן סיוע וליווי לעסקים בהגשת הבקשות וקבלת ההנחות. מישור נוסף בה פעלה העירייה היא בתשלומי החובה לעירייה. בין היתר בפטור מלא מאגרת הצבת כסאות ושולחנות, פטור מאגרת שילוט לבתי עסק שפעולתם נפגעה או הושבתה כליל בשל המגפה, הקלות בנושא רישוי עסקים וגם - מציאת פתרונות לפתיחת עסקים תחנת מגבלות מגפת הקורונה - מהרחבת השטח הציבורי, כדי לאפשר עמידה במגבלת ה-2 מטרים ועד לאספקה ממש של כסאות ושולחנות. 

ברווחים גדולים ועם מחיצות. ישיבת המועצה (צילום: דני בלר)

זאת ועוד: העירייה עורכת קמפיינים דיגטליים לעידוד הצריכה מעסקים מקומיים, סיורים בשכונות ובשוק, ליווי עסקים ועוד. ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', אמר במהלך הישיבה, כי עיריית באר שבע ערה למצבם של העסקים הקטנים והבינוניים בעיר וכי עושה העל על מנת להקל עליהם בזמן משבר הקורונה - שאיש לא באמת יודע עוד כמה זמן יימשך.

באר שבע, כזכור, נכנסה אל משבר הקורונה כשכלכלתה הייתה על סף משבר: בירת הנגב הובילה באחוז העסקים בסכנת סגירה והאבטלה, עוד לפני פרוץ המדבר, הייתה גבוהה למדי לעיר גדולה שהיא בירת מחוז - ועמדה על כמעט 5%. כיום, על פי נתוני שירות התעסוקה, האבטלה עומדת על יותר מ-20%. שנת התקציב 2021 עומדת להיות מאתגרת במיוחד, במישור הארצי והמקומי. אלא אם יהיה חיסון זמין לקורונה, שיאפשר למשק לחזור לפעילות מלאה, כלכלת ישראל ובתוכה, כלכלתה של בירת הנגב, עומדות לחוות שנה קשה. 

תגובות

End of content

No more pages to load