• 09 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ציירו לנו על זה: בתיכון קורצ'אק, אמנות היא חלק מהלמידה מרחוק

קורצ'אק, תיכון אנתרופוסופי בב''ש, מעודד את התלמידים לצייר ואפילו מספק להם ערכה. למרות הלמידה מרחוק האיכותית, התלמידים מתגעגעים למפגש בכיתה

הערכות שחולקו לתלמידים (צילום: עיריית באר שבע)

שיעורי וסדנאות אמנות בתיכון קורצ'אק שבבאר שבע הם חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים ומשגרת היומיום של התלמידים. התיכון האנתרופוסופי מציע הכשרה רחבה ומקיפה בתחומים רבים המשלימים את הלימוד של הנושאים העיוניים.
 
בימי שגרה מתקיימות בתיכון סדנאות אמנות ומלאכה במגוון תחומים, ביניהם: קליעת סלים, צורפות, ציור, פיסול, נגרות ועוד. כל סדנה נלמדת בחלל עבודה הכולל את כל הציוד והחומרים הנדרשים לתהליך היצירה. מהרגע בו פורסמה ההודעה לפיה התיכונים יחזרו ל"למידה מקרוב" רק לאחר חופשת חנוכה, החליטו בתיכון לעשות את מרב המאמצים כדי לשמר את שגרת היצירה גם מרחוק, כל תלמיד ותלמידה בביתו. ההבנה שהעשייה האמנותית נחוצה כעת עוד יותר מבעיתות שגרה, בעיקר בשל היותה - מרגיעה, מעצימה ומאפשרת ביטוי מעבר למילים הניעה את הנהלת התיכון ליוזמה יצירתית במסגרתה צוות התיכון הכין עבור כל תלמיד ערכות אישיות עם הציוד והחומרים הנחוצים, בהתאם לנושא הנלמד. כך למשל, תלמידי כיתה י' שמציירים בהשראת שירי אהבה קיבלו לביתם קנבס, צבעי אקריליק, מכחולים וציוד נלווה נוסף.
 
איך מתבצעת הלמידה? נפגשים בזום ללימוד, השראה והנחיה, עוברים לעבודה עצמאית במהלכה המורה זמינה לשאלות והתייעצות במדיות השונות (שיחות, הודעות, וידיאו..) ונפגשים בסוף השיעור לסיכום משותף בזום.
 
במוסד החינוכי מציינים שהם מתגעגעים למפגש פנים אל פנים וליצירה יחד, מקרוב. אבל עד שזה יתאפשר ימשיכו ליצור יחד עם התלמידים מרחוק.

תגובות

End of content

No more pages to load