• 08 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שנה לחיסול אל עטא: הגי'אהד מאיים בירי, צה''ל העלה כוננות

כוננות בדרום בשל יום השנה לחיסול בכיר הגי'האד בהא אבו אל-עטא - וחשש מירי ליישובי הדרום. צה''ל עיבה את מערכת כיפת ברזל, הג'יהאד מאיים בירי

אל אטע - והבית בו חוסל (צילומים רצים בטוויטר, ללא קרדיט)

כוננות בדרום, בשל יום השנה לחיסול בהא סלים אבו אל-עטא, מפקד החטיבה הצפונית בזרוע הצבאית של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני. צה''ל עיבה את מערכת כיפת ברזל, אך לעת עתה, אין שינוי בהוראות לתושבים והשגרה ביישובי הדרום נמשכת.

אל-עטא חוסל לפני שנה, ב-12 בנובמבר 2019. הוא היה מפקד החטיבה הצפונית בזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני. הוא חוסל בסיכול ממוקד על ידי צה"ל בסיכול ממוקד במבצע חגורה שחורה בשעה 4:00 לפנות בוקר. 

בחשבון הטלגראם של שריעא אל קודס מאיימים בירי (צילום מתוך חשבון הטלגראם של ההארגון העזתי)​​​​​​​

חיל האוויר הישראלי תקף את חדר השינה שבו שהה יחד עם אשתו, ושניהם נהרגו בתקיפה. הסיכול הממוקד התבצע לאחר חמש שנים של הפסקת מדיניות הסיכולים הממוקדים, מאז מבצע צוק איתן ב-2014. דובר צה"ל הדגיש אז כי התקיפה לא מהווה חזרה למדיניות זו, והריגתו של אל-עטא נעשתה רק משום ''שהיה מדובר בפצצה מתקתקת''.

במקביל לחיסול בעזה, כלי תקשורת רשמיים בסוריה דיווחו כי בניין הותקף לפנות בוקר בשכונת "אל-מזה" בדמשק, ובין ההרוגים היה מועאד, בנו של בכיר הג'יהאד האסלאמי אכרם עג'ורי, אך עג'ורי עצמו שרד את התקיפה. עג'ורי הוא סגנו של מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד נח'אלה, שאף הוא שוהה בדמשק.

וידאו: הבוקר שאחרי חיסול אל עטא (מתוך השידור של כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי)
​​​​​​​

לאחר הריגתו של אל עטא שיגרו הפלסטינים מרצועת עזה מטחי רקטות אל עבר ישראל, כולל ערים במרכז ישראל וגוש דן,מערכת כיפת ברזל השמידה עשרות רקטות במעופן, אולם דווח גם על פגיעה בכביש 4, על פגיעות ישירות בבית בנתיבות וביישוב במועצה אזורית אשכול, ובחצרות בתים ובמפעל מזרנים באזור התעשייה בשדרות. הירי הביא לביטול הלימודים וסגירת מקומות עבודה לא חיוניים בדרום ישראל ובגוש דן.

תגובות

End of content

No more pages to load