• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שלום פרי, מבכירי מפלגת העבודה בנגב, הלך לעולמו

פרי נפטר בגיל 75 והובא למנוחות בבית העלמין החדש בבאר שבע. משך שנים רבות הוא הוביל את המכללה למנהל ובמקביל, עסק בעשייה ציבורית למען העיר ותושביה

שלום פרי ז''ל (צילום: מתוך מי ומה בנגב, 1987 - ארכיון ''כל-בי'')

אתמול, חמישי, הובא למנוחות בבית העלמין החדש בבאר שבע שלום פרי, איש חינוך, מבכירי מפלגה העבודה בנגב, מי שהוביל שנים רבות את המכללה למנהל והעניק הזדמנות לתלמידים רבים למצות את יכולותיהם ולהגיע להישגים. הוא ניסה תא כוחו בהתמודדות לכנסת מטעם המפלגה ובזמנו היו חסרים לו קולות בודדים על מנת להפוך לח''כ מן המניין. בתחום העשייה הציבורית הוא קיבל על עצמו את תפקיד החברה למדליות ומטבעות באחת התקופות הקשות שלה. הוא היה מעורב ואכפתי בתחומים בהם עסק, יודע להלהיב את שופתיו לעשייה להגיע להישגים, לא נרתע מעבודה קשה ובעיקר - פועל לשיוויון הזדמנויות לכל שדרות העם. 

שלום פרי נולד בנתניה ב-17 בינואר, 1945.  והבתיישב בבארשבע בשנת 1968. הוא היה בוגר בואניברסיטה העברית.בבשנת 1968 מונה למנהל המכללה למנהל בב''ש,. הוא שימש בשורה ארוכה של תפקידים ציבוריים, בהם יו''ר תא המורים הארצי במפלגת העבודה, יו''ר הנהלת אגודת מסד וחבר במועצת המנהלים של הבנק, יו''ר הוועדה המוניפיצלית של המערך בבאר שבע, דובר מפלגה העבודה, נשיא מהמשרת הצעירה במפלגה בנוסף לפעילות ספורטיבית כמאמן כדורסל ואמן ארצי בכיר בברידג'. בשנת 1993 הוא מונה למנכ''ל החברה הארצית למדליות ומטבעות והוביל את החברה באחת התקופות הקשות שלה, כשהוא מנסה למצוא כל העת דרכים לשפר את פעילותה. במסגרת עבודתו בחברה והא השכיל לפתח מוצרים חדשים, בימים ששוק אספנות המטבעות היה בדעיכה. 

פרי הוביל את מפלגת העבודה בבאר שבע כאשר עוד הייתה בשיאה. בין היתר, שימש כחבר מזכירות בועצת פועלי באר שבעואף זכה, בשנת 1980, בפרס החינוך מטעם נשיא המדינה, על הישגיו בתחום המנהל החינוכי. 

יו''ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, כתב עליו בין היתר: ''שלום פרי היה ענק ,ענק תרתי משמע ..לא רק בגופו אלה בעיקר בחייו ובמעשיו..עסק בחנוך ובקידום תלמידים מהשכבות החלשות ונתן להם הזדמנות לחיים חדשים בבית הפקיד אותו ניהל במשך שנים רבות..אהבתו הגדולה והעיסוק העיקרי בחייו היתה הפוליטיקה.. הדרייב המרכזי היה להגיע לכנסת..באותם הימים במפלגת העבודה גם המקום ה 44 ברשימה שעליו התמודד היה ריאלי..שלום אסף סביבו קבוצה גדולה של חברים ,שהיה לי הכבוד להמנות עליה ,שעבדו יומם ולילה כדי שיהיה לנו,לתושבי באר שבע והנגב נציג ראוי בכנסת''.

''לצערינו הנסיון לא צלח והמרחק בין שלום לכנסת היה כמה עשרות קולות בודדים''.

''המעורבות של שלום היתה בכל שדרות החיים הציבוריים ..ברשות המקומית ..בהסתדרות המורים שהיה אחד מבכיריה..בהסתדרות הכללית שם טרח ועמל רבות למען בחירתי שלי לתפקיד מזכיר מועצת הפועלים דאז..ובחיים  היום יומיים של סניף העבודה בבאר שבע ומרכז המפלגה בתל אביב שם היה מוכר וידוע כמוקד הכח העיקרי של באר שבע והנגב''. 

''שלום היה אדם סוער ומסעיר ..לא קל היה להיות חבר שלו..אבל מרגע שזכיתה באמונו לא היה דבר שהוא לא היה מוכן לעשות למענך ..בדיוק כמו שהוא ציפה שאתה תעשה למענו..  השנים נקפו..מפלגת העבודה ירדה מגדולתה והפכה להיות כיום סרח עודף לתנועות פוליטיות מזדמנות שגורפות אליהן את קולות מחנה המרכז שמאל של המפה הפוליטית''.

''אנו חסרים מנהיגים ראויים ובעלי שיעור קומה ברמה הלאומית וחסרים מאד פעילים  מרכזיים כמו שלום פרי שנתנו את כל יכולתם כוחם וחייהם למען התנועה שיזמה והקימה את מדינת ישראל. שלום היקר...תנוח על משכבך בשלום..ינעמו לך ריגביי עפרך.
לעולם לא נשכח אותך ואת תרומתך העצומה לחבריך ולחיים הציבוריים. תנחומיי האישיים ליהודית רעייתך הנפלאה שתמיד עמדה מאחוריך ולבניך המצויינים'', כתב בביוף.

שלום פרי הותיר אחריו רעיה -  יהודית פרי, בנו וכלתו: בוקי ורוני, בניו: אלון ואסף, אחותו - נוטרה מיכאלי, נכדיו: דניאל, נדב, יותם, מתן וניצן.

יהי זכרו ברוך!

תגובות

End of content

No more pages to load