• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דנילוביץ': ''למצוא פתרון לפתיחת השווקים''

ראש עיריית באר שבע פנה לשר הבריאות ולראש הממשלה למצוא מתווה שיאפשר את פתיחת השווקים בב''ש, הסגורים מזה חודשיים

עסקים סגורים (צילום: דני בלר)

מתחמי הקניות הפתוחים שבו לפעול אחרי כמעט חודשיים והקהל התנפל על הסחורה - השוק העירוני והקניונים עדיין סגורים.  ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', שיגר הערב בקריאה דחופה לראש הממשלה ולשר הבריאות: "יש למצוא פתרון לפתיחת השווקים העירוניים, תוך הגבלות ותנאי 'התו הסגול', כמו שפתחו את מרכזי הקניות הפתוחים וחנויות הרחוב. מצוקת של הסוחרים קשה ומשמעותית!".

למרות הבשורות על החיסונים שממשלת ישראל כביכול עומדת להביא ''ממש בקרוב'' - פייזר, מודרנה והחיסון הרוסי - הקורונה מרימה ראש ומקדם ההדבקה חוצה את סף ה-1.  במיוחד מעוררת דאגה העובדה שברהט לבדה נערכו בסוף השבוע כ-30 חתונות. לדעת גורמים במפקדת אלון, עלייה בתחלואה בעיר רהט עלולה לזלוג לבאר שבע. ברהט יש 16 חולים פעילים ל-10,000 תושבים ואילו בבאר שבע 8. ברהט התגלו ב-7 הימים האחרונים 67 חולים פעילים - מספר זהה לזה של באר שבע, בה 220,000 תושבים. עם זאת, במפקדת אלון מודעים לעובדה כי אי אפשר למנוע מאנשים להתחתן או לבקש מהם להיות בסגר עד קץ הימים - ועל כן, יש למצוא מתווה לחתונות במגזר הבדואי.

בבאר שבע, עיר שעיקר כלכלתה מסחר, משבר הקורונה פגע קשה במאות עסקים. השוק העירוני עומד סגור, כמו גם הקניונים הרבים בעיר. ראש עיריית באר שבע שיגר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הבריאות יולי אדלשטיין. "בחודשים האחרונים, נוכח משבר הקורונה, נפגעה משמעותית פעילות השווקים ברחבי המדינה, בהם גם השוק העירוני של באר שבע, המשרת את כל מטרופולין הדרום: הסוחרים והצרכנים'', כותב דנילוביץ'.

''כעת, לאחר שהחליט קבינט הקורונה על פתיחת מרכזי הקניות הפתוחים (בנוסף לחנויות הרחוב שפתיחתם אושרה לפני כשבועיים), נבקש כי תאפשרו פתיחת השווקים דוגמת השוק העירוני של באר שבע לקהל."

דנילוביץ' לא מתעלם מסוגיית התפשטות הנגיף ומדגיש: "כמובן, שהפתיחה תהיה גם היא תחת מגבלות חמורות והקפדה יתרה על תנאי ה'תו הסגול': עטיית מסכות אף ופה, מניעת התקהלויות, שמירת מרחק והקפדה על היגיינה. בנוסף, נוכל יחד עם פיקוד העורף להציב במתחם השוק עמדת בידוק לקורונה''. 

''השוק בבאר שבע מתוחם וכניסותיו נשלטות. וועד הסוחרים אחראי ומחויב לסייע בשמירה על הכללים. הפיקוח העירוני בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל יפעלו לאכוף את תנאי 'התו הסגול'''. 

''אנו שותפים לדאגה מעליית התחלואה, אך סבורים כי יש למצוא פתרון כפי שנמצא הפתרון לחנויות הרחוב ולמרכזי הקניות הפתוחים. מצוקתם של הסוחרים קשה ומשמעותית!!!"

ראש הממשלה, עם זאת, הבהיר לא מכבר כי היציאה מהסגר תהיה ללא פשרות או כניעה ללחצים ואף מאיים לבטל הקלות ולהטיל סגר נוסף. ההערכה כיום היא כי סגר יוטל בחודשי החורף - דצמבר, ינואר ובפברואר, אם תהיה עליה בתחלואה באחד המגזרים, מאחר והממשלה אינה מצליחה לאכוף את תוכנית הרמזור ביישובים חרדיים וערביים. 

חשש גדול בלב הסוחרים, הוא כי יפסידו גם את מכירות סוף השנה האזרחית והקונים שיש להם כסף פנוי, יבזבזו אותו באתרים הסיניים, שמציעים מחירי שילוח מופחתים לישראל.

תגובות

End of content

No more pages to load