• 02 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

7 שנות מאסר לתושב העוטף שסחר עם עזתים מקורבים לחמאס

מיכאל פרץ, תושב מבטחים שבעוטף עזה הוביל, אחסן וסיפק סחורה לסוחרים עזתיים שלא בהתאם למגבלות, בהם לסוחר שהיה מנוע סחר בגלל קשריו עם החמאס

מעבר כרם שלום (המשאית אינה קשורה לכתבה). צילום: דובר צה''ל

7 שנות מאסר בפועל, 18 חודשי מאסר על נתאי וקנס כספי של 200,000 שקלים או חצי שנת מאסר תמורתם נגזרו היום, שלישי, על מיכאל פרץ, תושב היישוב מבטחים ב"עוטף עזה", אשר מתחילת שנת 2013 עד תחילת שנת 2015, הוביל, אחסן וסיפק סחורה לסוחרים עזתיים או ניסה לספק סחורה שלא בהתאם למגבלות הנוגעות להכנסת סחורות לרצועה תוך שהוא מערים על הבודקים. בכך ביצע עבירות ביטחוניות.

מגזר הדין עולה, כי פרץ הורשע, לאחר ניהול הוכחות, בכך שבתקופה שמתחילת שנת 2013 עד תחילת שנת 2015, הוביל, אחסן וסיפק סחורה לסוחרים עזתיים או ניסה לספק סחורה שלא בהתאם למגבלות הנוגעות להכנסת סחורות לרצועה תוך שהוא מערים על הבודקים בשתי פרשות: האחת נוגעת לסוחר אוסאמה זוערוב; והשנייה – לסוחר אכרם יאסין. במסגרת פרשיות אלו ביצע הנאשם עבירות ביטחוניות.

במסגרת פרשת אוסאמה זוערוב  הורשע הנאשם לאחר שאחסן, מכר ושינע סחורות עבור אוסאמה בתמורה לתשלום, וזאת על אף שאוסאמה, תושב רצועת עזה, היה מנוע סחר מטעמים ביטחוניים, לאחר שנחשד כי הוא סוחר עם פעילי חמאס. ומיכאל פרץ ידע זאת. בשל היותו של אוסאמה מנוע ביטחונית – העסקאות בוצעו, כביכול, מול סוחרים אחרים בעזה; לרבות חברת הכיסוי ג'יסר אלמוסתקבל, שהייתה רשומה על שם אחיו של אוסאמה, נאג'י זוערוב.

בין היתר, במסגרת האישום הראשון הורשע הנאשם בכך ששינע עבור אוסאמה, תחת הכיסוי של חברת "ג'יסר אלמוסתקבל", בשלוש עד חמש הזדמנויות, משלוחי צינורות בקוטר צול וצול וחצי. הנאשם קיבל עבור כל הובלה 2,000 ₪. זאת, אף שידע שאוסאמה עומד מאחורי החברה והוא מנוע ביטחונית.

כמו כן, במסגרת האישום השני, הורשע הנאשם בכך ששינע עבור אוסאמה, תחת הכיסוי של חברת ג'יסר אלמוסתקבל, זוויות מגלוונות ועמודי גדר במשקל כולל של 160 טון, בחמש הזדמנויות שונות. הנאשם זוכה מעבירה של סיוע לאויב במלחמה, עבירה לפי סעיף 99 בחוק העונשין. 

''בנסיבות תיק זה, כאשר לכל האירועים המשותף הוא חתירה חסרת עכבות של הנאשם לבצע כסף, ללא הבחנה בין המשוכות החוקיות הניצבות בדרכו של הנאשם, החלטנו להשית עונש כולל לכל האירועים כאמור בסעיף 40יג בחוק העונשין'', נכתב בגזר הדין.

הנאשם יוכל לערער על גזר דינו לבית המשפט העליון תוך 45 יום.

​​​​​​​עו"ד מורן גז, פרקליטות מחוז דרום (פלילי): ''הנאשם ניצל את היותו סוחר סחורות להכניס ציוד לרצועה המתאפשר מטעמים הומניטריים ואת רצונה של ישראל לסייע לאזרחי הרצועה, והבריח ברזל בכמויות גדולות לאנשי חמא"ס. הנאשם היה מודע למשמעות מעשיו העברייניים, אשר פגעו לא רק בביטחון המדינה אלא גם באוכלוסייה האזרחית בעזה ובסוחרים. במסגרת זו, הנאשם רימה את רשויות המס וגזל כסף מהקופה הציבורית. בשלב הטיעונים לעונש, ביקשנו כי בית המשפט ינקוט יד קשה כלפי אלו המאפשרים מימון ארגוני טרור וקידום מטרותיהם. בית המשפט קיבל את עמדתנו וגזר על הנאשם עונש משמעותי של 7 שנות מאסר בפועל ו-200 אלף ₪ קנס. בית המשפט ציין, כי עבירות אלה מקבלות מימד נוסף של חומרה בשל כך שבוצעו על ידי הנאשם אשר הינו אזרח ישראלי החב חובת נאמנות למדינת ישראל, אך נהג בה כמי שבוגד בה מבית''.

תגובות

End of content

No more pages to load