• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השרה רגב: ''אקדם החלטת ממשלה להקמת שדה תעופה בינ''ל בנבטים''

לטענת השרה, ניתן למצוא פתרונות להתנגדויות של מערכת הביטחון להקמת שדה תעופה אזרחי. הפרויקט תקוע מזה 40 שנה, בין היתר בשל סיבות מבצעיות

צילום: ספיר אוחנה, עוזרת השרה מירי רגב

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

החלטת הממשלה 2050 להקמת נמל תעופה בינלאומי משלים לנתב"ג ,התקבלה במגמה להקל את העומסים הקיימים על נתב"ג ולהיערך למציאות של שילוש מספר הטסים אל ומישראל. תקופה ארוכה נבחנו מספר רב של חלופות למיקום שדה התעופה וכיום נותרו על הפרק שתי חלופות בסיס נבטים שבנגב ורמת דוד שבעמק יזרעאל. בעוד שתושבים וראשי הרשויות בעמק יזרעאל מתנגדים להקמת השדה בשטחם.

ראשי הרשויות בנגב דוחפים מזה שנים רבות לוחצים להקמתו של נמל התעופה בנבטים .את המאבק מובילה מועצת הנגב, בשיתוף עם קרן מיראז לפיתוח הנגב. קמפיין זה קיבל התנעה ודחיפה, משמעותית עם התערבותה של שרת התחבורה מירי רגב. רק לפני חודשיים בביקורה בבאר שבע הכריזה שרת התחבורה כי שדה התעופה המשלים יהיה בדרום .

בכדי להמריץ את התהליך היא הגיעה אתמול לדרום ונפגשה בנבטים עם ראשי הרשויות והמועצות לקבל החלטה סופית .לדבריה "להפסיק לכדרר את הכדור."

עוד אמרה רגב: "שדה התעופה השלישי יעבור לדרום. עשר שנים מכדררים את ההחלטה האם זה יוקם  בנבטים או ברמת דוד. היינו צרכים לקבל החלטה זו מזמן, כולנו מבינים שנתב"ג הגיע למיצוי היכולת האוירית לקלוט עוד ועוד טיסות, כידרור זה לא עושה טוב לא ברמה הלאומית ולא ברמה התעופתית. לאחר שבחנתי לאחר דיונים רבים שקיימתי ,קבלתי החלטה ששדה התעופה יוקם בנגב, כאן בדרום. מאוד שמחתי כי גם שר הביטחון אימץ את ההחלטה ששדה התעופה השלישי צריך להיות כאן בדרום .כמובן שישנם גם התנגדויות''.

בני ביטון,  סגן יו"ר ראשי הרשויות בישראל וראש עיריית דימונה: "אנחנו הולכים להקים את שדה התעופה המשלים בנבטים, הייתה לי שיחה עם ראש הממשלה לאחר שיחתו עם ראש המל"ל וגם שוחחתי עם שר הביטחון בני גנץ והוא בעד הקמת שדה התעופה בדרום, אני גם יודע מה עמדת מפקד חיל האויר, אני חושב גבירתי השרה שהאומץ שלך בקבלת ההחלטה  כמו שקבלת לפני מספר חודשים שהרכבת תגיע עד זיקית וממשיכה עכשייו שהולכים להשלים את חזונו של דוד בן גוריון  היא אמיצה .מדובר על הוספת  15,000 מקומות עבודה''.

''אני לא מזלזל בשאר הדברים, לא בעיר הבה''דים, לא ב-8200 ולא ביחידת התיקשוב. דברים אלה ישנו את פני הנגב מקצה לקצה כל ראשי הרשויות פה שותפים להחלטה זו''.

שי חג'ג יו"ר המועצות האזוריות וראש מועצת מרחבים. "זו החלטה הסטורית הגענו לפה כולם בכדי לתמוך בך יישר כח''.

טלי אוחנה ראש עיריית ירוחם : "אנחנו כאן בכדי לומר לך שעל שולחן הממשלה מונחות עכשיו החלטות חשובות ואמיצות כדי לייצר מנועי צמיחה בנגב, אנחנו נמצאים באחוזי אבטלה הגבוהים ביותר מבין היישובים היהודים בארץ".

נאיף אבו ערער ראש מועצת ערערה בנגב: "אני שמח על החלטה אמיצה זו שחיכינו לה קרוב לעשר שנים עצם הקמת שדה התעופה בנגב הוא חזונו של בן גוריון.זה יכול לפטור לנו את בעיית התעסוקה ולהוריד את אחוזי האבטלה."

ניסן בן חמו ראש עיריית ערד: "אני לא מכיר הרבה מקרים שיש קונצנזוז כזה מקיר לקיר של ראשי רשויות בשלטון המקומי כמו בסוגייה זו. ולשם זה צריך את המנהיגים האמיצים כמוך שבניגוד לכל החלטה שאולי היא פופוליסטית אומרת "כאן יהיה וזה מה שאני רוצה ולזה אני מכוונת".

שמעון בוקר סגן ראש עיריית באר שבע היה אף מעשי יותר: "כל הכבוד גבירתי השרה ויישר כח  את פשוט מגשימה את חלומו של דוד בן גוריון .אני מבקש ממך דבר מה חשוב. חייבים לעצור את הדיבורים הנמשכים על הקמת הנמל ברמת דוד , זה בכדי שהם יבינו שאת רצינית משום שבעוד את מדברת שם בצפון הם ממשיכים לעשות תוכניות, תודה לך ולכל ראשי הרשויות אנו בהחלט מגשימים את חלומו של דוד בן גוריון''. 

ניר זמיר ראש המועצה האזורית בני שמעון: "אני בשבועיים האחרונים מתרגש פעמיים בשבוע שעבר קם יישוב חדש בעוטף עזה ועכשייו שדה התעופה ,לא ויתרנו וכך צריך להיות  כולנו נאמין ולא נוותר ונגיד שזה מה שצריך להיות זה יהיה בסוף יש אנשים שמדברים ויש אנשים שעושים שיהיה לך בהצלחה".

בסיכום הדיון ציינה השרה רגב: "אני חושבת שהמצגת שחיל האוויר מציג  כאילו רמת דוד עדיפה על נבטים מטעה ולא נכונה משום שכל הנתונים מראים שנבטים מתאימה מכל הבחינות על רמת דוד. קבלנו החלטה סופית ששדה התעופה יוקם בנבטים ונביא החלטה זו לאישור הממשלה''. 


קרא עוד:

שדה תעופה בנבטים? מפקד חיל האוויר מתנגד - וגם לא ייקרה לפני 2035

גם אחרי 40 שנה, צה''ל מתנגד להקמת שדה תעופה אזרחי בנבטים

משרד הביטחון: שר הביטחון הנחה לבחון חלופות לשדה התעופה בנבטים

12 יום לפני הבחירות, נתניהו יבחן מחדש את הקמת שדה התעופה בנבטים

בחירות בפתח? השרה רגב הודיעה: ''שדה תעופה יוקם בנגב''​​​​​​​


תגובות

End of content

No more pages to load