• 09 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

43 מיליון שקלים לחיזוק החוסן האזרחי בעוטף עזה

אושרה בממשלה התכנית לחיזוק החוסן האזרחי בשדרות ובישובי עוטף רצועת עזה בעקבות דרישתו של השר עמיר פרץ, הוחלט להקים צוות שרים מצומצם לפיתרון הסוגיות שעדין במחלוקות

השר עמיר פרץ (צילום: עט הזמיר / © "רווח הפקות" / CC BY-SA 3.0)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

אושרה התכנית לחיזוק החוסן האזרחי בשדרות וביישובי עוטף רצועת עזה. כחלק מהתכנית אושרו כ-43 מיליון שקלים לפעילות לקידום עסקים קטנים ובינוניים, סיוע בהקמת מבנים להשכרה בהייטק, הקמה והעתקה של מפעלים שאינם עומדים בתנאי חוק עידוד, יצירת משרות בשכר גבוה, עידוד שיווק לחו"ל ועוד.

אולם, בנוסח ההחלטה שהובאה בפני הממשלה, נגרעו   מפעלי תעשייה מאזור שדרות ועוטף עזה מהעדפה מיוחדת במכרזים של גופים המחויבים בחוק חובת המכרזים,זאת, עקב לחץ של משרד האוצר  .

כאמור,  העדפה זו מעניקה לטובין מתוצרת הארץ המיוצרים באזור זה העדפה של 20% באמת המידה של המחיר בעת התמודדות במכרז ממשלתי מול ספק חוץ, זאת לעומת שיעור של 15% הקבוע כיום בתקנות.

טרם ישיבת הממשלה, שלח שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ מכתב לכל שרי הממשלה, בו הוא מסביר שמחקרים רבים מראים את התועלות של הוצאה ממשלתית בזמן משבר ואת ההשפעה המשמעותית שיש לה על הצמיחה.

כך למשל עבור כל מיליארד שקלים של תוספת רכש מקומי צפוי התוצר המקומי לגדול ב-700 מיליון שקלים וכן לתמוך בכ-6,000 משרות ולחסוך דמי אבטלה בהיקף של 324 מיליון שקלים.  זה נכון לכלל המפעלים אך בייתר שאת, כשמדובר במפעלים יצרניים מאזור שדרות ועוטף עזה, אשר נאלצים להתמודד עם קשיים ייחודיים הנובעים מהמצב הביטחוני והכלכלי באזור.

בסיום הדיון, הוחלט לאשר את התכנית המקיפה ולמנות צוות שרים מצומצם שיידון בסוגייה זו שתובא לאישור הממשלה, לאחר הסכמות בין הצדדים.

           

תגובות

End of content

No more pages to load