• 18 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אבסורד: החשוד בניסיון לרצוח את אשתו סירב לאשר לחסן את בנו

אביעד משה ממצפה רימון , הנאשם בניסיון לרצוח את אשתו  מסרב לחסן את בנו. כך נחשף היום בועדה למעמד האשה בכנסת

ח''כ עודד פורר (ישראל ביתנו) (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל ,כתבנו בכנסת

בדיון של הוועדה לקידום מעמד האישה לרגל יום המאבק באלימות נגד נשים ובו הוצגה תוכנית משרד התיירות להגברת הביטחון האישי ומניעת אלימות מינית בבתי מלון יו"ר הוועדה ח"כ פורר פתח את הדיון כשהוא מתייחס לחשיפת הדרישה של החשוד ברצח שירה איסקוב למנוע מבנם המשותף להתחסן.

וידאו: הדיון בכנסת (צילום: ערוץ הכנסת)

"נחשף היום כי בעלה של שירה איסקוב, אותו אחד שניסה לרצוח אותה בערב ראש השנה הודיע לה שהוא מסרב לחסן את בנם הפעוט. אותו ילד שאביו אביעד משה נתן לו לצפות בניסיון הרצח של האם כאשר אני לא יודע איזה השלכות וצלקות זה יותיר בילד. מי שהיה כפסע מזה ששירה תהיה מספר נוסף בסטטיסטיקה, אותו אחד פוגע בה באמצעות הילד תוך כדי פגיעה גם בילד".

"אני חושב שזה שיא השיאים של הציניות אבל זה גם שיא השיאים של הטמטום בחוק הישראלי. האפוטרופסות צריכה להישלל ממנו באופן מידי ונטל ההוכחה צריך להיות הפוך. הוא צריך לפנות לבית המשפט ולהוכיח שהוא בכלל ראוי לשמש אפוטרופוס של הילד. במקרה הזה יחד עם חברות וחברי הוועדה הגשנו את הצעת חוק כשרות משפטית ואפטרופסות לשלול את מי שניסה לרצוח או רצח בעבירות אלימות במשפחה. היום אותם מכים ומי שנהגו באלימות מחזיקים את הנשים כתלויים על בלימה בחיסונים, טיפוליים רפואיים או פסיכולוגיים ואפילו אם האם תרצה לנסוע לחו"ל עם הילד היא צריכה את החתימה של זה שניסה לרצוח אותה".

"חלם זאת ההגדרה של האירוע אבל אני קורא מכאן לשר המשפטים, קח את הצעת החוק הזאת דבר עם יו"ר ועדת הכנסת ותנו לה פטור מחובת הנחה ואפשר להעביר אותה בטרומית  כבר מחר וזה יהיה מסר ברור מאוד להמשך".

תגובות

End of content

No more pages to load