• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האסון בבית קמה: המטוס התרסק ליד הקיבוץ בו התגורר מדריך הטיס

הותרו לפרסום שמות ההרוגים בהתרסקות המטוס בשדה חקלאי הסמוך לתדהר: רב-סרן במיל' איתי זיידן, בן 42, אב ל-4 מקיבוץ שובל ופרח הטיס רב"ט ליהוא בן-בסה, בן 19, מראשון לציון

זירת התרסקות המטוס (צילום: איחוד הצלה) רס''ן איתי זיידן, רב''ט ליהוא בן-בסה (צילומים מתוך רשתות חברתיות, ללא קרדיט)

דובר צה''ל התיר לפרסם את שמות ההרוגים בהתרסקות המטוס אתמול, בשדה הסמוך לתדהר: רב-סרן במיל' איתי זיידן, אב לארבעה,  חבר קיבוץ שובל. זיידן  שימש מדריך טיסה. פרח הטיס רב''ט ליהוא בן-בסה, מראשון לציון. בצה''ל חוקרים את הסיבה בגללה המטוס הקל, מדגם סנונית, תוצרת גרמניה,  איבד גובה  והתרסק בסמוך לקיבוץ בו מתגורר הקצין. 

וידאו: זירת ההתרסקות (צילום: איחוד הצלה)
​​​​​​​


המטוס עימו התרסקו, מושכר לצה''ל על ידי גורם אזרחי. הוא מטוס פשוט, חד מנועי, בעל מערכות מכאניות ונחשב בטוח. הוא משמש את בית הספר לטיסה באימוני טיס מזה שנים רבות. טיסות האימונים נערכות תוך הקפדה על נהלי בטיחות כשמדריך הטיסה אוחז בהגאים בהמראה ובנחיתה. למטוס הקל אין ''קופסא שחורה'', בה הייתה נרשמת התקלה. שברי המטוס מרוכזים בשטח קטן יחסית וצוותי חיל האוויר מנסים מאז אתמול לאתר ממצאים שישפכו אור על סיבת התקלה.

המהירות בה המטוס איבד גובה והתרסק עלולה להצביע על כשל מכאני פתאומי, שלא הותיר לקצין ולפרח הטיס זמן לדווח. השערה אחרת, שנשללת בינתיים, הוא שציפור גדולה פגעה במטוס, במנוע וגרמה לתקלה, אך לא נמצאה עדות לכך בשטח. לפני מספר שנים היה מקרה, בו ציפור פגעה בחופת הטייס בכלי טיס ושברה אותה, אך הטיס הנחית את המטוס ללא פגע. אופיה של התאונה מקשה על החוקרים להגיע לסיבה שלה. בינתיים, הוחלט בצה''ל להשבית את אימוני הטיס.

ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, סיפר על מדריך הטיס שגדל ביישובו (פייסבוק)

רעננה כואבת את נפילתם של הטייס רס"ן איתי זיידן בן רעננה, ופרח הטייס ליהוא בן-בסה בהתרסקות מטוס סנונית אתמול בדרום. איתי...

Posted by ‎חיים ברוידא‎ on Tuesday, November 24, 2020

רס''ן זיידן היה טייס קרב מנוסה. רק לאחרונה השתחרר משירות קבע בחיל האוויר, כמוביל רביעיית מטוסי קרב F-16. התרסקות מטוס הסנונית קרתה בשדה בסמוך לקיבוץ בו מתגורר. אתמול, עם קבלת הבשורה הקשה, משפחתו הסתגרה בביתה. המשפחה  ביקשה אתמול לכבד את פרטיותה ורק חברים קרובים ואנשי הקיבוץ היו במחיצתה. רס''ן זיידן הותיר אחריו רעיה, מיכל, וארבעה ילדים - יאיר, אוריה, אלונה וליהיא. 

פרח הטיס, רב"ט בן-בסה, התגייס רק לפני כארבעה חודשים והיה בחלק הראשון של קורס הטיס. אחיו התאום משרת בצה''ל, אמו עובדת במערכת החינוך בראשון לציון. אביו הוא זה שהודיע אתמול על האירוע הנורא: ''בני ליהוא מחמד נפשי נקטל בתאונת אימונים בקורס טיס במטוס שהתרסק הבוקר ברהט. עולמי חרב עלי'', כתב בחשבון הפייסבוק שלו. 

אביו של רב''ט בן בסה, שלמה, הודיע על מות בנו בעמוד הפייסבוק שלו (פייסבוק)

בני ליהוא מחמד נפשי נקטל בתאונת אימונים בקורס טיס במטוס שהתרסק הבוקר ברהט.עולמי חרב עלי

Posted by Shlomo Benbassa on Tuesday, November 24, 2020


ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, סיפר הבוקר כי רס''ן איתי זיידן נולד בעירו: ''רעננה כואבת את נפילתם של הטייס רס"ן איתי זיידן בן רעננה, ופרח הטייס ליהוא בן-בסה בהתרסקות מטוס סנונית אתמול בדרום. איתי זיידן, טייס קרב בחיל האוויר נולד ברעננה. הוא בוגר בית הספר היסודי "מגד", חטיבת הביניים "השרון" ותיכון "אוסטרובסקי".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעת השתתפות בצער בחשבון הטוויטר שלו: "בשם כל אזרחי ישראל אני שולח תנחומים למשפחותיהם ביגונם הכבד".

שר הביטחון בני גנץ: "מדובר בתאונה קשה שגבתה מאיתנו מחיר כבד. אני מבקש לשלוח את תנחומיי למשפחות. צה"ל יעשה הכל כדי לבדוק את האירוע ולהסיק את המסקנות הנדרשות".​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load