• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום נגד ולדימיר ספיטלניקוב, החשוד ברצח אירנה גריבנב

המשטרה השלימה את חקירת רצח אירנה גריבנב ז''ל. כתב אישום אמור להיות מוגש היום כנגד החשוד, בן 64, תושב באר שבע

זירת ההאירוע (צילום סלולרי - ללא קרדיט)

משטרת ישראל סיימה את חקירת אירוע החשד לרצח בבאר שבע אירנה גרינבנב, שנמצאה ללא רוח חיים בביתה כשעל גופה סימני אלימות. 

ב-19 באוקטובר, סמוך לשעה 13:30 התקבל במוקד 100 של המשטרה דיווח אודות אדם הנמצא על גג בניין בן 10 קומות ברח' מבצע עובדה בבאר שבע. על פי החשד,  האיש תכנן לשים קץ לחייו. שוטרים הגיעו למקום וזיהו גבר יושב על קצה הגג. אחד השוטרים עלה לגג ואחז בגבר מאחור וגרר אותו משפת הגג תוך שהוא מוריד אותו בבטחה למטה. ספיטלניקוב עבד בשמירה וימים לפני המקרה, איבד את פרנסתו. השכנים סיפרו אז, כי לא הבחינו בדבר מה חריג וכי ספיטלניקוב היה איש מופנם.

וידאו: הבניין בו אירע הרצח (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)

הגבר, ולדימיר ספיטלניקוב, בן 64, הועבר לבדיקה במוסד רפואי. במהלך הטיפול הרפואי עלה הצורך לעדכן את בת זוגתו באירוע. נעשה נסיון ליצור עימה קשר, אך היא ענתה לשיחות. משלא עלה בידי השוטרים ליצור עימה קשר, השוטרים איתרו בן משפחה על מנת להגיע לדירתה ולהודיעה לה על שאירע.

כאשר הגיעו לדירה, משלא ענתה, השוטרים פתחו בסיוע בן המשפחה את דלת הבית ומצאו את אירנה ללא רוח חיים. בן זוגה, אשר הושאר להשגחה במוסד הרפואי, נעצר בחשד לרצח. בתם הערכת מצב, חקירת האירוע הוטלה על שוטרי תחנת באר שבע . למחרת האירוע, הותר לפרסום שמו של החשוד.

וידאו: נצ"מ טירן יהוד מפקד תחנת ב"ש (צילום: משטרת ישראל)


מעצרו של החשוד, תושב באר שבע בן 64, הוארך מעת לעת בחשד לרצח והיום, חמישי, צפויה פרקליטות מחוז דרום להגיש כנגדו כתב אישום.

"סיום חקירה זו בשבוע המאבק לאלימות נגד נשים מהווה מסר ברור לעמדתה הנחושה של המשטרה למיצוי הדין עם חשודים בביצוע עבירות כנגדן. אנו פונים לכלל המגדרים לפנות למשטרת ישראל בכל מקרה של אלימות פיזית, מילולית, כלכלית.", כך נמסר מהמשטרה.

היום, חמישי בצהריים, פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד ולדימיר ספיטלניקוב (65) בגין רצח בת זוגו אירינה גריבנב ז"ל (67) באמצעות פטיש.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מירב עמר כהן, ב-18 באוקטובר, עת שהו הנאשם והמנוחה במטבח דירתם בב"ש, החלו חילופי דברים ביניהם, במהלכם אמרה המנוחה לנאשם כי אינה רוצה לראותו עוד. הנאשם בתגובה, הלך למרפסת השירות הצמודה לו, הביא פטיש שהיה מונח על הרצפה והחל להכות את המנוחה מכות רבות בראשה, בפלג גופה העליון, ועוד. 

במהלך המכות, המנוחה הרימה את ידיה על מנת להגן על עצמה והלכה לכיוונו של הנאשם, אך הנאשם לא הפסיק והמשיך להכותה עד שהיא התמוטטה. לאחר מכן, הביא הנאשם כרית והניחה בסמוך לראשה של המנוחה, וכן כיסה אותה בשמיכה. בשלב מאוחר יותר, עלה לגג הבניין, נטל כדורים על מנת להירגע , חזר הביתה ויצא לקנות אוכל.

מכתב האישום עולה, כי הנאשם ישן בדירה כל הלילה ורק בבוקר למחרת, עלה שוב לגג הבניין ובעקבות דיווח שהתקבל במשטרת ישראל אודות אדם העומד על קצה הגג ויש חשש להתאבדות, הגיעו כוחות המשטרה למקום, הורידו אותו מהגג והעבירו לבדיקה פסיכיאטרית. כל אותה העת, הנאשם לא אמר לשוטרים דבר ביחס לגופת המנוחה הנמצאת בדירה ועל העובדה כי המיתה יום קודם לכן.התיק נחקר בתחנת ב"ש.  הפרקליטות מבקשת מבית המשפט לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.


תגובות

End of content

No more pages to load