• 02 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם ''חוק דרומי'' יעזור לתושב ערד החשוד שירה למוות בפורץ?

הרוחות סוערות בפזורה הבדואית, בעקבות התקרית בה בן 36, מהפזורה הבדואית נורה למוות, כשניסה, על פי החשד, לפרוץ לרכבו

צילום הדמיה: PIKREPO / CC0

אריה שיף, בן 70, מערד, שעל פי החשד ירה למוות בצעיר מפזורת אל-אטרש הנחשד כי ניסה לפרוץ לרכבו, שוחרר למעצר בית - כך קבע בית משפט השלום בבאר שבע. הרוחות במגזר הבדואי סוערות בעקבות הפסיקה, אך בסביבתו של שיף מקווים, כי תחול עליו פסיקת שי דרומי: 

שיף שוחרר למעצר בית למשך שישה ימים. לדעת בית המשפט, ניתן להשלים את החקירה כשהוא משוחרר. לטננת המשטרה, שיף חשוד בהמתה בקלות דעת ועל כן יש להאריך את מעצרו בשלושה ימים, בטענה למסוכנות.

עם זאת, המשטרה קיבלה את הטענה כי שיף עצמו הזמין והודיע למשטרה על התקרית. לשיף אין עבר. משך 30 שנה התנדב במשטרה. לטענת משפחתו, לא התכוון לפגוע בפורץ, אלא למנוע ממנו את גניבת הרכב. 
​​​​​​​
תנועת רגבים מיהרה להגיב: ''בית המשפט הוכיח שהוא מחובר למציאות הרבה יותר מהפרקליטות. הגישה שהפגינה הפרקליטות מנותקת מהמצב הכללי בשטח, ומפרטי המקרה. נדמה שהפרקליטות 'שכחה' מקיומו של חוק שי דרומי".

פרשת שי דרומי הייתה שרשרת אירועים, שהתרחשה ב-13 בינואר 2007, ובמהלכם ירה שי דרומי, חקלאי מחוות בודדים בנגב, בח'אלד אל-אטרש ובאיוב אל-הוואשלה, לאחר שפרצו לחוותו יחד עם שניים נוספים. אל-אטרש נהרג ואל-הוואשלה נפצע כתוצאה מהירי. מעצרו של דרומי עורר דיון ציבורי בשאלה האם רשאי אדם לירות בביתו שלו בפורץ או מסיג גבול, ובסופו של דבר הוביל לחקיקת שינוי בחוק העונשין, המכונה "חוק דרומי", שקבע הגנה מפני הרשעה פלילית בגין מעשים כמו אלה שביצע דרומי, בנסיבות דומות. דרומי זוכה על ידי בית המשפט מהאישום בהריגה.

גניבות חקלאיות וגניבות רכב הן מכה של ממש בערי הנגב ובמשקים החקלאיים. בבאר שבע למשל, גנבי הרכב לא חוששים אפילו להיתפס במצלמות אבטחה.לא רק ציוד חקלאי נגנב: גם פירות, ירקות, בעלי חיים, פאנלים סולאריים ותשתיות. ''יש לנו פה שמירה 24X7'',  מספר לברנז'ה NEWS בעל לול בדרום. ''הגנבים יודעים שאנחנו מסיירים ואוי למי שנתפס. לימדנו אותם לקח ומאז הם לא מעיזים לבוא''. 

בבאר שבע אירעו לא מעט מקרים של גניבת מכוניות, בכל רחבי העיר. בשכונת רמות היו מקרים בהם באותו לילה נפרצו מספר כלי רכב באותו רחוב. 

תגובות

End of content

No more pages to load