• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''פיילוט הקניונים'' בסכנה: ''לא נאשר את ההמשך ביום ראשון''

חדשות רעות לבאר שבע, שמותגה כ''עיר הקניונים של ישראל'': יו''ר וועדת החוקה הבהיר כי ''אי אפשר לדחוף את כל אזרחי ישראל ב-15 קניונים''

חנויות הרחוב פועלות, רק קניון אחד נפתח (צילומים: דני בלר)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי
​​​​​​​

פיילוט פתיחת הקניונים בסכנה: יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר אמר היום במהלך דיון בהמשך הפיילוט כי "לא נסכים שהפיילוט יישאר כמו שהוא, חייבים להרחיב ולפזר אותו נכון יותר". הכוונה להפסיק את הפיילוט מגיעה אחרי תמונות העומס בקניונים - במיוחד בשל ההנחיה להגביל את כניסת הלקוחות לחנויות.

היו"ר ח"כ יעקב אשר אמר בתגובה לדברי פרופ' גרוטו: "אני מבקש להבהיר על דעת כולנו שאנחנו לא מתכוונים להמשיך לאשר את הפיילוט ביום ראשון הקרוב כמות שהוא. הדרישה שלנו היא להגדיל באופן רציני את הפיילוט ולהוסיף את הקניונים הקטנים ולייצר פיזור נכון יותר גיאוגרפית, ואם תהיה תוספת מכובדת, ניתן לשקול עוד קניון או שניים מהגדולים. זה יוצר תמהיל. בכל מקרה לא נסכים שהפיילוט יישאר כמו שהוא, הוא חייב להתרחב. אי אפשר לדחוף את כל אזרחי ישראל ב-15 קניונים".

וידאו: הדיון בוועדת חוק ומשפט (צילום: דוברות הכנסת)
​​​​​​​

יו"ר ועדת החוקה ח"כ אשר סיים את הדיון בפיילוט פתיחת הקניונים ללא הצבעה תוך דרישה לתיקון המתווה. 

נציג משרד המשפטים אמר: "הפיילוט מוגדר בזמן קצוב ומעבר לחריגה של יום יומיים לא תתאפשר הארכתו".

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' גרוטו: "נבוא עם הצעה לתיקון התקנות עם פיזור אחיד של אנשים שיאפשר כניסה של יותר מ-10 אנשים לחנויות; אם הפיילוט יצליח נערוך דיון בקבינט אך אנחנו חושבים שניתן יהיה להרחיבו לכל הקניונים".

וידאו: פרופ' גרוטו, בדיון בוועדה (צילום: ערוץ הכנסת)
​​​​​​​


בעיר באר שבע פועלים  קניונים: הגרנד, קניון הנגב, קניון שאול המלך, קניון אביה, קניון קריית הממשלה, שני מתחמי הקולנוע והבילוי יס פלאנט וסינמה סיטי, זאת בנוסף למתחם קניות ואוכל בתחנה המרכזית. נכון להיום, אושר רק לגנרד קניון לפעול תחת מגבלות. בשאר המקומות פועלים רק עסקים המוגדרים חיוניים.

בקרב בעלי הקניונים ישנה ביקורת רבה, על כי לא התאפשר גם להם להשתתף בפיילוט. הקניונים נסגרו סמוך לראש השנה ולא נפתחו מאז. חלק גדול מפעילותה הכלכלית של באר שבע מתרכזת בקניונים ומרכזי קניות. על פי נתונים של משרד המשפטים, שנחשפו בברנז'ה NEWS, חלה עליה גדולה במספר המבקשים להכריז על פשיטת רגל. 


תגובות

End of content

No more pages to load