• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יו''ר הכנסת יריב לוין סייר בהר חברון

יושב ראש הכנסת יריב לוין סייר הבוקר במועצה האזורית הר חברון בליווי יוחאי דמרי ראש המועצה במהלך הביקור הבטיח לקדם את הסדרת ההתיישבות הצעירה וחנך  את אחד מפרויקטי תיירותי באתר המורשת סוסיא

צילום: דוברות הר חברון

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

את הביקור פתחו ביישוב עשהאל, לעמוד מקרוב על סוגיית ההתיישבות הצעירה. בהר חברון חמישה יישובים המחכים להסדרה, היישוב עשהאל הגדול מביניהם וגרות בו 70 משפחות. במהלך הביקור פגש יו"ר הכנסת את ילדי הגנים וסייר בין בתי היישוב, בפגישה עם הנהגת היישוב,משפחות, ומנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני , למד על התנאים ההומניטריים הירודים איתם מתמודדים התושבים- אספקת חשמל, מים ותקשורת ירודה ובאין יכולת למדינה לסייע עד להסדרתם.

יוחאי דמרי ראש המועצה ביקש מיו"ר הכנסת לנצל את חלון ההזדמנויות הקצר מול ממשל טראמפ ולקדם בעזרת ראש הממשלה את הסדרת להתיישבות הצעירה. 

וידאו: סיור יו''ר הכנסת יריב לוין בהר חברון (צילום: דוברות הר חברון)
​​​​​​​

יו"ר הכנסת יריב לוין שיבח את התושבים, והביע את הערכתו על עמידתם האיתנה והבטיח כי יעשה כל שביכולתו לקדם את הסדרה "משמח לראות את ההתפתחות של היישוב ואת הילדים הרבים כאן אך מצד שני יש כאן תנאי חיים הומניטארים קשים. דרכים לא סלולות ובעיות חשמל ומים. אנחנו עושים מה שאפשר כדי לנצל את חלון ההזדמנויות הצר להסדרת ההתיישבות הצעירה. ההסדרה היא הכרחית כדי לאפשר חיים נורמלים לגידול ילדים."

יוחאי דמרי ראש המועצה: "יריב הוא ידיד אמת של ההתיישבות בעבר, בהווה ובעזרת ה' גם בעתיד. יש את כל הסיבות ובעיקר את הסיבה האנושית , ההומנטירית לספק חשמל לחולים ובריאים, לספק מים ומרכיבי ביטחון על ידי הסדרת היישובים, אלפי משפחות שחיות כאן בהר חברון וביהודה ושומרון בכלל מצפות לכך".

בהמשך הביקור חנך יו"ר הכנסת את מרפסת התצפית החדשה בבית כנסת הקדום באתר המורשת סוסיא, מימון הפרויקט התקבל בתקופתו כשר התיירות, בנוסף לארבע פרויקטים נוספים בתקציב של כ12 מליון ש"ח שקיבלה המועצה עבור פיתוח מרכזי מבקרים להגדלת התיירות.

יוחאי דמרי ראש המועצה הודה ליו"ר הכנסת- "תנופת הפיתוח שחווה התיירות במועצה משמעותית מאוד, בזכות התמיכה של משרד התיירות בראשתו הצלחנו לפתח עוגני תיירות, לקיים פסטיבלים המונים, ולהכפיל את כמות התיירים שמגיעים מידי שנה לאזור."     

יו"ר הכנסת יריב לוין גזר את הסרט ואמר- "התיירות בהר חברון ובהתיישבות חשובה להכרת אתרי המורשת והחיבור להיסטוריה של עם ישראל. שמחתי לעבוד עם מועצה אזורית הר חברון, שידעו לנצל כל שקל לפרויקטים שימנפו את המרחב התיירותי וישפיעו על הגדלת מספר התיירים באזור".

תגובות

End of content

No more pages to load