• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משרד המודיעין יקים כיתות סייבר בב''ש, לעידוד תלמידים לתחום

שר המדע כהן הודיע על שלוב תלמידים מבאר שבע במערך הסייבר לאחר שיעברו הכנה מתאימה

צילום המחשה: Kai Stachowiak / CC BY 1.0

מאת: משה פריאל ,כתבנו הפרלמנטרי

בני נוער מבאר שבע יוכשרו במסגרת תוכנית ייחודית של משרד המודיעין לקראת הגיוס לשירות משמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה בקהיליית המודיעין. 

בשיחת זום שערך שר המודיעין אלי כהן עם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', מ"מ וסגנית ראש העיר ד"ר חפצי זוהק, סגן ראש העיר שמעון בוקר והצוות המקצועי בעיריית באר שבע, סוכם על הקמת כיתות סייבר במטרה לשלב תלמידים ותלמידות ממגזרים שונים במערך הסייבר והמודיעין של שב"כ, מוסד ואמ"ן. 

שר המודיעין אלי כהן: "העיר באר שבע מאוד קרובה לליבי. גם בתפקידי כשר הכלכלה והתעשייה פעלתי יחד עם ראש העיר לפיתוחה של באר שבע במספר פרויקטים משמעותיים. משרד המודיעין בראשותי מתגייס למען בני נוער בבאר שבע ואני שמח לקדם תוכנית להכנתם לקראת גיוס לשירות מאתגר ומשמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה במוסד, שב"כ וצה"ל. אני מודה לראש העיר רוביק דנילוביץ' על הירתמותו. המיזם יסייע לבני הנוער להשתלב בתעשיית ההיי-טק בתום השירות". 
בשיחת זום שערך שר המודיעין אלי כהן בהשתתפות צוות משרדו יחד עם ראש העיר רוביק דנילוביץ', סוכם על הקמת תכנית סייבר לתלמידי בתי הספר בבאר שבע, כחלק מהתוכנית של משרד המודיעין לשלב מגזרים שונים ותושבי פריפריה במערך הסייבר והמודיעין של צה"ל. 

המסלול המצליח "ממריאות", קיבל השנה תוספת תקציב משמעותית ומתרחב גם לבאר שבע. המסלול מיועד לתלמידות תיכון בכיתות י'-י"ב מהפריפריה, הבוחרות במסלול שירות לאומי-אזרחי. המטרה היא להכשיר וללוות את התלמידות לקראת גיוסן לתפקידי סייבר וטכנולוגיה משמעותיים בקהיליית המודיעין, וכך למצות את ההון האנושי בפריפריה. 

הזדמנות הניתנת במסגרת המיזם לצעירים ולצעירות לשרת ביחידות הסייבר והטכנולוגיה ובקהיליית המודיעין, הופכת בעבורם לכרטיס כניסה חשוב ומשמעותי לאזרחות ובכך גדלה כמות המתגייסים המגיעים לתפקידים אלה מאזורי הפריפריה, שיזכו בתום השירות להצעות עבודה אטרקטיביות בשוק העבודה. לטובת הפרויקט הוקצה תקציב ייחודי לשנה הראשונה בסך 9 מיליון שקלים. 
שר המודיעין אלי כהן: "המיזם יסייע לצעירים וצעירות המוכשרים מהפריפריה לקבל הזדמנות אמיתית ושווה למצות את מלוא יכולותיהם. המיזם עונה על צורך הולך וגובר בכוח אדם איכותי לקידום היכולות הלאומיות של מדינת ישראל". 

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ': "באר שבע הופכת למרכז ידע וחדשנות בינלאומי. למערכת החינוך תפקיד חשוב בקידום המהלך ולחיזוקה של באר שבע בתחום הסייבר והטכנולוגיה. אני מברך ומודה לשר כהן על קידום הפרויקט, ועל השותפות החשובה שמרכזה חיזוק באר שבע כמטרופולין של איכות במדינת ישראל."

סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון בוקר: "שמחתי מאוד על שיתוף הפעולה ועל הנחישות של השר אלי כהן לצרף את באר שבע לפרויקט ממריאות. אני יודע שהעיר באר שבע חשובה לו מאוד כעיר מטרופולין. תודה ענקית לשר וברור לי שנשתף פעולה בפרויקטים רבים נוספים". 

תגובות

End of content

No more pages to load