• 08 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צל''ש המפכ''ל לשוטרי יס''מ נגב: הצילו חיי משפחה תוך סיכון אישי

רס''ר בוריס ז'וקוב, מפקד צוות ביס''מ נגב, נקלע בחודש פברואר ללינץ' ברהט, בעימות אלים בין משפחות. בעודו מנסה, יחד עם צוותו, לפתוח ציר, הבחין במשפחה לכודה בדירה שהועלתה באש והציל את חייהם של נשים וילדים

רס''ר בוריס ז'וקוב (צילום: משטרת ישראל)

בוריס ז'וקוב, רס''ר, מפקד צוות ביס''מ נגב. מקבל את צל''ש מפכ''ל, יחד עם עמיתיו. ז'וקוב לומד בימים אלה במכללה הלאומית לשוטרים ומשרת 7 שנים במשטרה. הצל''ש ניתן לו ולעמיתיו על פעילות תוך חירוף נפש למען הצלת חיי אדם. עימו היו באירוע פקד שחר דנילוב, מפקד הכוח, רס''ל יוסף כהן, רס''ל כפיר צריקר וורס''ר ולדיסלב רומנוב, לוחמים. ביו הנימוקים להענקת הצל''ש - ז'וקוב ועמיתיו נהגו על פי המצופה משוטרי משטרת ישראל, מגישים סיוע מציל חיים גם בזירות קשות ועוינות. על הכוחות בזירה הקשה פיקד מפקד תחנת רהט סנ''צ אלי שמול.

בחודש פברואר השנה בית עלה באש ברהט, במסגרת עימותים בין משפחות בשכונה 21. הצוות הוזעק למקום בעקבות קריאה למוקד 100 של המשטרה ונקלע ללינץ' - כשהמון מוסת מיידה עברו אבנים ובקבוקי תבערה וחוסם את היציאה מהמקום באבנים ובכלי רכב בוערים. 

רס''ר ז'וקוב וכוח היס''מ (צילום: משטרת ישראל)​​​​​​​

''דיווחתי לכוחות איפה להתרכז ודרשתי לא להיכנס לשכונה ללא מיגון. השתמשתי באמצעים לפיזור הפגנות על מנת לצאת מהשכונה וחברנו לכוחות שהגיעו למקום, על מנת להשליט סדר במקום'', מספר רס''ר בוריס ז'וקוב. 

''בשלב מסויים הבחנו בבית שעולה באש. הכניסות אליו היו חסומות והתאפשרו רק דרך גישה צדדית, בה היו שני כלי רכב בוערים''. הכוח הבחין בלכודים שהיו בדירה, בהם נשים, אנשים מבוגרים וילדים, אשר נשקפה סכנה לחייהם. בכל אותה עת, נורו יריות לעבר הכוח על ידי ההמון. הכוח חשש שבלון גז, שהיה בדירה, יתפוצץ והחל לחלץ את הלכודים, תוך שימוש ב''סולם אנושי''. השוטרים הבינו שזה רק עניין של זמן עד כי הלהבות יכלו את הבית על יושביו.

וידאו: טקס הענקת הצל''שים (שידור חי / הקלטת השידור החי: משטרת ישראל)
​​​​​​​

העימותים האלימים נמשכו והפורעים אף חסמו את דרכם של כוחות הצהלה ופגעו בתשתיות החשמל והמים, כדי שכוחות הכיבוי לא יוכלו לכבות את האש. בסופו של דבר, אחרי שהעבירו את המשפחה שחולצה מהדירה למקום בטוח, הצליחו להביא להרגעת הרוחות.

על מעשה זה, החליט מפכ''ל המשטרה להעניק לשוטרים צל''ש. תגובות

End of content

No more pages to load