• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קורונה בבתי אבות: 'על מצבת קשיש שנפטר יכתבו - בגלל חוק המכרזים?'

ראש תכנית מגן אבות ואימהות: "בגלל הוראות מכרזים, עברנו לבדיקות מעבדה עם תוצאות מאוחרות, והאחיות לא מורשות לדגום קשישים. איבדנו זמן יקר" 

קרדיט צילום: Image by Sabine van Erp from Pixabay

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי
​​​​​​​

ראש תכנית מגן אבות ואימהות, פרופ' נמרוד מימון, מאשים בדיון הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ עפר שלח את גל ההתפרצות בבתי אבות: "בגלל הוראת החשב הכללי, החליפו חברות דיגום ומעבדה. וזה מה שקורה שמחליפים חברה תוך כדי מאבק. הכתב מינוי שלי וגם של פרופ' אש הוא כתב מינוי של יועץ - אין לנו שום סמכויות. כשקורה כזה דבר, תולשים שערות. שלחתי מכתב לשר הבריאות ולמנכ"ל המשרד בעניין אבל קיבלנו תשובה פרוצדוראלית שהנושא נבדק ואמנם יש כשלים. בהחלט רואים מגמה של ירידה ברמת השירות והתוצאות"".

''בעבר, הקמנו מערך בדיקות והגענו לתוצאות נפלאות של עד 24 שעות תשובות דיגום. היום, הדיגום מתקבל פעם בשבוע – ותוצאות גם 72 שעות אחרי. אחות שעובדת עם אנשים ברמת סיכון גבוהה ובגלל הפרוצדורה הסבוכה, עכשיו היא קיבלה תשובה חיובית אחרי 48 שעות. איבדנו זמן יקר. כל חוקר יודע שלא מחליפים שני משתנים בעת ובעונה אחת. החליפו גם את החברה שדוגמת וגם את המעבדה. נתקלו בנוראיות של המגיפה בצורה הכי קשה שיש''. 

יו"ר הוועדה, ח"כ עפר שלח, הגיב לדברים: "זה שנבחרו גורמים חדשים, זה בדיוק מה שלא בסדר. אם נשתמש באנלוגיה הצבאית, הדבר הראשון שעושים במלחמה, שומרים על הדברים פשוטים ככל האפשר. אם משהו עובד, נשארים איתו. עם כל הכבוד, איך אפשר בכלל להכניס למשוואה את חוק חובת מכרזים? על כל מצבה של קשיש שנפטר מקורונה יהיה כתוב שהוא מת בגלל חוק חובת מכרזים?"

עוד אמר פרופ' מיימון בדיון, "האחיות בהחלט יכולות לדגום לבד ולחסוך זמן. רק מסיבה רגולטורית זה לא קורה. החשב אומר שזה בלתי אפשרי כי צריך לצאת במכרז מחודש". 

מזכיר איגוד בתי האבות, אביטוב זלקין: "לאחיות בבתי האבות אסור לדגום את הדיירים. תלמידי גמנסיה מותר להם לדגום את חבריהם ולאחיות אסור? זה לא יאומן".

תגובות

End of content

No more pages to load