• 03 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מפוני גוש קטיף: למה לחלקם עד עכשיו המדינה לא מצאה פתרון דיור?

15 שנה אחרי פינוי גוש קטיף, מפונים גרים בקראווילות לא ראויים למגורי אדם: ''כל הקרווילה עם עכברים ועובש; חיים עם שירותים כימיים; אמי חולת סרטן, תנו לה למות בכבוד''

קראווילה. טרם נמצא פתרון לחלק מהמפונים (צילום: A&D / CC BY 3.0)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

​​​​​​​הוועדה לענייני ביקורת המדינה בראשות ח"כ עפר שלח, קיימה היום דיון מהיר בנושא המפונים מגוש קטיף – " 15 שנה אחרי והטיפול במגורשי גוש קטיף טרם הושלם. – דיון מהיר לבקשת חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ואריאל קלנר. בדברי ההצעה לדיון נכתב: "לפני יישום תוכנית ההתנתקות מחבל גוש קטיף וצפון השומרון, עמד ראש הממשלה דאז חייך אריאל שרון, והבטיח כי יהיה פתרון לכל מתיישב, לצערי, היום יותר מ- 15 שנה לאחר האיוולת הגדולה של גירוש יהודים מחבל הארץ ועדיין יש מתיישבים שטרם נמצא להם הפתרון. נדרש דיון בוועדה לביקורת המדינה לדון בנושא ולמצוא פתרון לעשרות המשפחות האחרונות שטרם קיבלו מענה ראוי".
 
יו"ר הוועדה, ח"כ עפר שלח: "אנשים נפגעו מהחלטות ממשלתיות ובמקרה הזה כמו בקורונה יש לממשלה אחריות והיא לפתור את הבעיות שנהיות מההחלטה. אם לממשלה תהיה התחייבות שהמנהלת לא נסגרת עד שהאחרון מסודר ויש לה סמכות לחתוך ויכולת להחליט. נבקש משר החקלאות שהוא הממונה בנושא ונבקש שלא יסגרו את המנהלת שמטפלת במפונים. נכתוב גם ברור לנושאי התפקידים כי אנשים בגילאים כאלו לא יכולים לעבור את כל התהליכים האלו של אישורי בנייה וכדו' ויש לעשות זאת בצורה פשוטה וקלה״.

יוזם הדיון, ח"כ בצלאל סמוטריץ': "אנשים פרטיים שלא קיבלו את המענה שלהם מהממשלה משום שנקבעו קריטריונים שלא התאימו להם. אולי זה באמת אחוז קטן שהם לא סודרו ולהם אין מענה, אבל לא משאירים פצועים בדרך כזו בכלל גם שאלו בודדים ונפלו בין הכיסאות בבירוקרטיה. יש למנות פרויקטור שיטפל ב15-20 המשפחות הללו ולסיים את הסאגה הזו. המערכות הגדולות והרשויות יודעים לדאוג אבל האזרח הקטן שבתחתית שרשרת המזון נפל בקריטריונים קשוחים. עם רצון טוב ואכפתיות, אפשר לפתור הכל בלי להשאיר פצועים מדממים בצד הכביש".

תגובות

End of content

No more pages to load