• 05 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''החלטה זו מעוררת דאגה בנוגע לעתידה של יהדות אירופה''

כתב ברנז'ה NEWS, משה פריאל, שוחח עם חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב על איסור השחיטה הכשרה בבלגיה

חבר הפרלמנט מאיר חביב (צילום: באדיבותו)

מאת: משה פריאל, דסק החוץ

פסיקה תקדימית של הערכאה הגבוהה באיחוד האירופי בית הדין האירופי לצדק  שהתקבלה אתמול   המאפשרת לבלגיה לאסור על שחיטה כשרה מטלטלת בימים אלה את היהודים באירופה הארגונים היהודים זועמים וחרדים לבאות.

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב מגיב להחלטת בית הדין לצדק של האיחוד האירופי לאסור על שחיטה כשרה בבלגיה, בשיחה בלעדית עם כתבנו לעניין חוץ משה פריאל: "המקרה הבלגי הוא למרבה הצער לא הראשון באירופה. זהו סימן רע מאוד. החלטה זו מעוררת דאגה בנוגע לעתידה של יהדות אירופה, שכבר מתמודדת מול האנטישמיות המשתוללת''.

''הכשרות היא אחד היסודות המרכזיים בזהות היהודית. בלי שחיטה, אין כשרות ובלי כשרות, נגזר דינה של הקהילה היהודית באירופה. החוב ההיסטורי והמוסרי של אירופה כלפי העם היהודי משמעותי מכדי לשלול את השחיטה, הנהוגה במשך אלפיים שנה, ללא כל הפרעה לסדר הציבורי ותוך שמירה על החוק. זהו סוגיה שאני מכיר היטב. מיד עם כניסתי לאסיפה הלאומית של צרפת, יצרו איתי קשר הרב הראשי של מץ ומוזל, ברונו פישזון, המשמש גם כווטרינר בעל מוניטין גדול. הוא הודיע לי על שימוע משותף לו ולנשיא הקונסיסטואר, יואל מרגי ב -26 ביוני 2013 בסנאט, כחלק מבירור עובדות בנוגע לענף הבשר. הודות לעבודת הסברה מעמיקה, הצלחנו בשנת 2013 להרגיע את הקולות ששקלו לאסור על השחיטה בצרפת''. 

''לאחר ששוחתי בנושא עם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו והבעתי את דאגת הקהילה היהודית בצרפת, הוא יזם שיחה עם הנשיא לשעבר פרנסואה הולנד, אליו כתבתי גם. לאחר השיחה עם ראש הממשלה נתניהו, הנשיא הולנד הבטיח כי המצב יישמר ולא ייעשה דבר נגד ייצור הבשר הכשר בצרפת. למרבה המזל, זו עמדתה האיתנה של צרפת- עמדה הוגנת ומבוססת על השכל הישר. אך ההחלטה האחרונה של בית הדין לצדק באיחוד האירופי מראה כי עלינו להישאר זהירים''.

תגובות

End of content

No more pages to load