• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

היסטוריה בב''ש: מבצע החיסונים נגד קורונה נפתח בסורוקה

מנהל סורוקה וראש עיריית באר שבע היו בין ראשוני המתחסנים נגד קורונה - ובימים הקרובים יתחסנו אלפי באר שבעים נגד הנגיף שמירר את החיים של כלל תושבי כדור הארץ

ראש עיריית ב''ש מתחסן (צילום: דני בלר)

''זה לא כואב, אין צורך לקחת יום חופש מהעבודה, אפשר לנהוג הביתה בחזרה ותסמינים - אם יהיו  - דומים להצטננות וחוליפם מאליהם אחרי מספר שעות'', כך הסבירו לנו היום סורוקה במעמד ההיסטורי, אפשר להגיע, של ראשוני המתחסנים בבאר שבע. ביןם ראשוני המתחסנים, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', שגם אם מפאת גילו אינו בקבוצת סיכון, הרי הוא איש ציבור שביקש לתת דוגמא אישית.

חיסון הקורונה עורר לא מעט חששות, אך יש לציין שאיש מן המתחסנים לא חש ברע בימים הקרובים יעברו במתחם היעודי שהוכשר בסורוקה אלפי מתחסנים מבאר שבע והנגב. בירת הנגב מתחילה מה שנראה תחילת סוף מגפת הקורונה. עד שכולם יחוסנו, צריך עדיין לשמור על ריחוק חברתי, על עטיית מסכה ועם הגיינה מרבית. לדברי דנילוביץ', ''חשש הוא דבר טבעי לחלוטין, יחד עם זאת חייבים לתת אמון במערכת הבריאות והי חשוב לעשות הכל על מנת להציל חיי אדם, לדאוג שהמשק יחזור לחיים סדירים ללא מגבלות ובלי מחיצות".

החיסון עצמו נגד קורונה אורך שניות מעטות. בטרם החיסון, הצוות - בו רופא ואחות, מזהה את המתחסן ושואל אותו מספר שאלות בעניין אלרגיות והריון. לאחר מכן, מכינים את המנה והיא מוזרקת לשריר הזרוע. אחרי מתן החיסון, המתחסן נשלח למנוחה של כרבע שעה במתחם יעודי. לא כי צריך לקרות משהו, אלא באמצעי זהירות. איש מהמתחסנים היום לא הראה סימני חולשה וכולם יצאו מהמקום כשהם חשים בטוב. 

וידאו: יום החיסונים הראשון בסורוקה, כפי שהועבר בשידור חי על ידי ברנז'ה NEWS (צילום: דני בלר)


ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה מקבוצת כללית התחסן נגד הקורונהבשעות הצהריים. מיד אחריו התחסנה לאה כהן, מנהלת הסיעוד של ביה״ח.  אחריהם התחסנו חדווה אמונה, מנהלת כללית מחוז דרום ורוביק דנילוביץ׳ ראש העיר באר שבע.

היום ובמהלך הימים הקרובים יחוסנו קרוב ל - 1000 עובדים מהמרכז הרפואי ביניהם: מנהלי חטיבות רפואיות, מנהלי מחלקות, צוותי מחלקות הקורונה, אנשי סיעוד וצוותים נוספים.

ד''ר שלומי קודש, מנהל סורוקה מתחסן על ידי לאה כהן מנהלת הסיעוד של בית החולים (צילום: דוברות סורוקה)​​​​​​​

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "ישראל נמצאת ברגע משמעותי מאוד במלחמה בפנדמיה. הצוותים המסורים שלנו טיפלו באלפי חולי קורונה, עשרות מהם היו במצב קשה מאד. כמי שנלחמו בנגיף, פיללנו לרגע הגעת החיסונים ואין ספק שזו היא נקודת זמן משמעותית ורגע הסטורי. החיסון הוא יעיל ובטוח ואין ספק שתופעות הלוואי המינוריות שעשויות להגרם מהחיסון עדיפות על תחלואה בקורונה ועל התסמינים הקשים של המחלה בטווח הקצר והארוך.  התחסנות הצוותים הרפואיים והתחסנות האוכלוסיה יתחילו את תהליך השינוי במהלך של המגיפה״.

״בימים האחרונים אנו עדים לעליה משמעותית בתחלואה בכל הארץ, גם בקרב האוכלוסיה באזור הדרום וגם במספר המאושפזים במחלקות הקורונה בסורוקה. על כולנו להמשיך לשמור על ההנחיות  של מניעת התקהלויות ועטיית מסיכות במקביל להתחסנות״. 

חדווה אמונה מנהלת כללית מחוז דרום: ״זאת זכות עבורי ועבורינו להתחסן, כולנו ערוכים ומוכנים לקראת תחילת מבצע החיסונים הגדול בקהילה שבסיומו אנו שואפים לחסן כ400,000 מטופלות ומטופלי כללית בדרום. בכל מוקד יחוסנו בשבוע הקרוב, כ1,500 מתחסנים, בינהם הצוותים הרפואיים של כללית בדרום, כולם מתודרכים ונרגשים להיות חלק משמעותי במאבק בקורונה. אחרי שנה מורכבת במיוחד, אנחנו מתחילים לראות את היום שאחרי המגיפה. משיחות שאני עורכת בימים האחרונים עם צוותי המרפאות, אני גאה לשמוע מטפלים מסורים המבינים את אחריותם האישית כמו גם הלאומית״.


תגובות

End of content

No more pages to load