• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''הליכוד היא כמעט התנועה הדמוקרטית היחידה והטובה ביותר בישראל''

בחירות 2021: ח''כ שלמה קרעי, נציג הנגב בליכוד, יתמודד בפרייזמריז לליכוד, לקראת הבחירות הרביעיות. גם ח''כ אלחרומי, מהמשותפת, מקווה להיבחר ולהמשיך לייצג את הנגב

הכנסת מתפזרת. יו''ר הכנסת, ח''כ יריב לוין, אתמול בחצות (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל ,כתבנו בכנסת

מדינת ישראל יוצאת לבחירות בפעם הרביעית בתוך שנתיים, לאחר שתקציב המדינה לשנת 2020 לא עבר. הבחירות תתקיימנה ב-23 במרץ, 2021. פחות משבעה חודשים לאחר הקמת ממשלת הרוטציה של נתניהו וגנץ סיימה את דרכה.

וידאו: פיזור הכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
​​​​​​​


יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין נעל אתמול את ישיבת המליאה ואמר: ''בשעה 00:00 תם המנדט, ומשלא אושר תקציב המדינה לשנת 2020, אני מכריז על התפזרות הכנסת ה-23. אנו מצויים בתקופה מורכבת ומרובת אתגרים, ועם זאת גם מרובת מחלוקות. המחלוקות הקיימות בציבור, מצאו את ביטוין באופן טבעי גם כאן בבניין הזה''. 

''אנו יוצאים למערכת בחירות לא פשוטה, אני קורא מכאן לכל אחת ואחד מאיתנו, וכל אחת ואחד מאזרחי ישראל – להימנע מלהחריף את המתחים ולעשות ככל שניתן כדי שמערכת הבחירות תתנהל ותסתיים באופן מסודר וללא גילויי אלימות''. 

''אני מודה לכלל חברות וחברי הכנסת, הנהלת הכנסת ועובדי הכנסת על המאמץ הגדול לקיים שגרה פרלמנטרית בתנאים מסובכים של תקופה מאתגרת זו".

כאמור מערכת הבחירות לכנסת ה-24 יוצאת לדרך והדרך אליה תהיה מורכבת ומפותלת מכולן לנוכח שהממשלה מפולגת ומסוכסכת ,הצריכה כעת לכהן כממשלת מעבר ,כשלא ניתן להעביר בה שום החלטה ללא הסכמה בין ראש הממשלה נתניהו לבין ראש הממשלה החליפי בני גנץ.

הבעייה הקשה והקיומית לכולנו היא מגיפת הקורונה המעצימה עם כל מורכבותה -  חיסונים וסגר וקשיים של עריכת מערכת בחירות לרבות כינוסי בחירות ומגבלות הקלפיות. אמש אושר בכנסת החוק לניהול הבחירות בזמן הקורונה בהוראת שעה.
יופעלו קלפיות יועודיות למבודדים וקלפיות נפרדות לחולים ונשאי קורונה כמו כן יוצבו קלפיות בבתי אבות ובמתחמים לדיור מוגן.

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד אמר לכתבנו הפרלמנטרי משה פריאל: ''אומנם עברו קצת פחות משנתיים ומערכת בחירות אחת ארוכה מאוד, אבל יותר מידיי דברים השתנו בזמן הזה.הליכוד היא כמעט התנועה הדמוקרטית היחידה והטובה ביותר בישראל ועליה לחזק את היתרון הזה שלא יהפוך לנוסטלגיה בלבד. יש לקיים פריימריז לרשימת הליכוד לאלתר כדי לקבל אמון מחודש מחברי הליכוד''.

ח"כ סעיד אלחרומי, מהרשימה המשותפת: "אני מצטער מאוד שהכנסת מתפזרת בנסיבות הללו .אנחנו באמצע המאבק בנגיף הקורונה ובאמצע מצב כלכלי קשה הייתי רוצה שנצא מהמגיפה הזו ואחר כך נכנס לעניינים הפוליטים אבל לצערי הרב הממשלה והמפלגות המרכיבות  את הממשלה לא התעלו על עצמם והכנסת סיימה את ימיה . אני אישית כמובן אתמודד לכנסת הבאה ואמשיך לייצג בין השאר  את כל אוכלוסיית  הדרום אבל זה תלוי בבוחר ובסופו של דבר גם במרכז המפלגה וכמובן בבוחרי הנגב.
בשתי מערכות הבחירות האחרונות מספר המצביעים מהנגב היה כל הזמן בעלייה, פעם ראשונה היה 60 אלף מצביעים ובשנייה 70 אלף זה אחוז גבוה שמעולם לא היה בנגב, נקווה לטוב."

תגובות

End of content

No more pages to load