• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הישג: שני בוגרים מהדרום בקורס הטיס האחרון

סרן ע' גדל בקריית ביאליק ועבר לאחרונה להתגורר בב''ש, סגן ע' הוא נכדו של שיריונר שלחם במלחמת יום הכיפורים ומתגורר בדרום

סגן ע' (מימין) וסרן ע' (צילומים: דובר צה''ל)

דובר צה''ל מתיר לפרסם, אחרי הסרת האמברגו החל מהשעה 00:00, כי בקורס הטיס שהסתיים אתמול, ישנם שני בוגרים מהדרום: סגן ע' תושב הנגב וסרן ע', שעבר לאחרונה לב''ש.

סרן ע' (צילום: דובר צה''ל)

סרן ע', בן 26, התגורר כל חייו בקריית ביאליק והיום מתגורר בבאר שבע. לע' חברה קצינת סימולטור, ואחות אחת בת 19 לוחמת הגנ"א. אביו הינו בן 62 עוסק כמהנדס ואמו בת 52 הינה מורה ופעילה חברתית. ע' אוהב לטייל, לעשות ספורט, להרים משקולות באופן מקצועי, וקרטה. הרחיב בתיכון פיזיקה וערבית והיה מדריך שלח צעיר. ע' התגייס לקורס 171, היה בקורס עד שלב המכין והפסיק השתתפות לאור סיבות אישיות.

לאחר מכן השתבץ בל"א בחה"א, שירת במשך שנה כחוגר, ו-3 שנים בקצונה והיה מפקד צוות. 3 חודשים לפני שחרור החליט שהוא רוצה לסגור מעגל ולחזור לקורס. ע' הבין שהוא רוצה באמת להיות צ"א בסוף ראשוני. מוסיף ומספר כי מבחינה חברתית הקורונה לדעתו מאוד השפיעה על הקורס. בשנת השכלה אסור היה להם לראות אחד את השני. למפגש מח"א עם משפיעים הוא מביא את המפקדת הראשונה שלו, רמ"ד במטה המבצעי בל"א. "יש לה יכולות הכלה גדולות, היא אישה של אנשים, היא הדריכה אותי והרגשתי שהיא מלווה אותי לאורך כל הדרך".

בשנה הראשונה בקורס היה לו קשה לאור העובדה כי כבר היה קצין ומפקד. חוויות שזכורות לו בקורס במיוחד זה מסע ניווט מסכם, הוא לא חשב שהוא יגיע לרגע הזה. בנוסף, זכור לו מאוד הסולו הראשון, "חשבתי לעצמי, מי נתן לי להחזיק את הכלי הזה ולעשות את זה בעצמי?". הוא מסכם 3 שנים כמסע מאוד מעניין שצריך להגיע אליו מאוד צנוע, מרגישים שזו רק ההתחלה ויש עוד דרך ארוכה לשירות. הקרובים שהוא רוצה שיגיעו למסדר הם החברים, משפחה, דודים, מפקדים מהיחידה הקודמת שלו.

סגן ע' (צילום: דובר צה''ל)

סגן ע' הוא מעיר בדרום. בן 21. אביו, ל' בן 50, הוא איש עסקים בתחום האנרגיה ואמו נ' בת 50, היא מנהלת בתחום המזון. לע' אחות אחת, בת 25, לומדת עריכת דין והשתחררה כסגן במשטרה צבאית. ע' וחברתו ש' יחד מלפני הקורס ולקראת הטקס חוגגים 5 שנים יחד.

למפגש מח"א עם משפיעים החליט ע' הזמין את דוד שלו, רס"ן א', האחראי על הרפואה המונעת בירפ"א, היה בקורס בעברו, דודו מתקשר כל הזמן ותמך בו לאורך כל הקורס.

סבא של ע', ש', שירת כשריונר, לחם במלחמת יום הכיפורים שם נפצע ואיבד את רגלו מרסיס שפגע בו. סבו ש' קיבל את איתור המופת במבצע כרמה כאשר חילץ פצועים תחת אש, "ביום הזיכרון סיפרתי את הסיפור שלו. הוא תמיד דחף את אבא שלי להיות בצבא ובגלל זה אבא שלי דחף אותי. הוא תמיד אומר לי שהוא היה גאה אם הוא עדיין היה פה. הוא נפטר עוד לפני שנולדתי מסרטן ועדיין הוא בן אדם מאוד משמעותי עבורי". משפתחו של ע' ככל תמכה בו רבות במהלך הקורס.  

ע' הרחיב הנדסת תוכנה 15 יחידות וקיבל מצטיין שר החינוך על תעודת הבגרות המצוינת שלו. כמו כן לקח חלק בתנועת הנוער "הצופים" בגיל צעיר. אוהב לנגן בפסנתר, עסק בג'ודו באופן מקצועי במשך 12 שנה, היה באליפויות בחו"ל, אליפות הארץ ויכל להיות ספורטאי מצטיין אך בחר להשקיע בלימודים, בחברה שלו ובצבא.

ע' תמיד חלם להיות בקורס והגיע אליו לאחר מיונים לתחום הסייבר. ע' מציין כי מעבר לרצון העצום זהו אתגר ענק עבורו. "זה קורס ארוך, 3 שנים שאתה לא יודע מה קורה לך לרוב והאתגר זה מה שהוביל אותי, אני תמיד מנסה לאתגר את עצמי." ע' הבין כבר מההתחלה שהוא רוצה להיות צוות אוויר.

"אתה טס רק שנה מתוך שלוש שנים מהקורס. תמיד הכול נראה זוהר מהצד אך צריך להכיר את כל התמונה, צוות אוויר הוא גם קצין ולוחם קרקעי. גם כשקראתי על השלבים של הקורס לא נפל לי האסימון שככה זה יהיה, הקורס הוא מאתגר ומוציא ממך את הטוב ביותר בכל האופנים".

ע' מספר שאחד מרגעי המשבר שלו היו בשלב הראשוני כאשר עלה לוועדות סוף. "צריך לקום מזה, זה קשה. אתה מקבל סטירה וצריך לדעת להמשיך קדימה". אך כל פעם שהיה קשה פנה לאבא שלו, דוד שלו או לחבר של אבא שלו, טייס מסק"ר שהבין מאוד את המצב שלו ויכל לייעץ ולעזור.

ע' מסביר שכל סוף שלב הוא רגע משמעותי בקורס. להחליף את הכותפות, כל פעם משהו חדש על המדים, ממשיכים לשלב הבא, לאתגר הבא. מסכם את שלושת השנים הללו כשלוש שנים מטורפות. "לא חשבתי שזה יהיה השירות שלי אבל אני כל כך נהנה. כל הזמן מחליף מסגרות, מחליף אתגרים, כל הזמן שינויים. למדתי המון על עצמי".


תגובות

End of content

No more pages to load