• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''משה רבנו'' של יהודי אתיופיה: עצרת לזכרו של אקלום פרדה ז''ל

מכינת עמי-חי ערכה היום טקס לזיכרו של אקלום פרדה ז''ל, שפעל לעליית יהודי אתיופיה והתגורר בב''ש עם עלייתו ארצה. צפו בטקס

אקלופ פרדה ז''ל, בצילום משנת 1982 (צילום: עמרם אקלום / CC BY SA 4.0)

מכינת עמי-חי קיימה היום, שני, עצרת לזכרו של הסוכן ואיש החינוך אקלום פרדה, שהתווה את הדרך מסודן לישראל עבור יהודי אתיופיה. האירוע נערך בקיבוץ כרמים ושודר בדף הפייסבוק של המכינה.

וידאו: שידור העצרת (מתוך דף הפייסבוק של מכינת כרמים - עמי-חי)

את העצרת, שהתקיימה, במכינת עמי-חי, יזם באופן פרטי יאיר טיקטין ראש המכינה שיוצא בקריאה לממשלה להפוך את היום לזכרו לאירוע ממלכתי: "השנה החלטנו במכינת עמיחי בקבוץ כרמים , בשיתוף עם מועצת המכינות הקדם צבאיות, לקיים אזכרה ציבורית ראשונה לזכרו של פרדה אקלום, מתוך מחשבה שבשנים הבאות,  מדינת ישראל תחליט לקיים עצרת ממלכתית רישמית לזכרו".

בעצרת השתתפו נציגי משפחת אקלום, הרב אליעזר מנשה – רב קהילת יהודי אתיופיה בישראל, איש המוסד לשעבר דני לימור, נציגי עיריית באר שבת, חניכי תנועות הנוער ותלמידי בית הספר שבאיזור. את הטקס עצמו ינחו חניכי מכינת עמי-חי בקיבוץ כרמים.

פרדה אקלום, אשר נולד במחוז תיגראי שבאתיופיה, היה סוכן מוסד שהוביל את הקבוצה הראשונה בהליכה הארוכה במדבר מאתיופיה לסודן ופרץ בזאת את הדרך למה שנודעו מאוחר יותר כ"מבצע משה" ו"מבצע שלמה".  בחייו ובמותו פרדה תמיד היה סמל לציונות, מחנך, איש "מוסד" ומנהיג. אדם שסיכן את חייו למען החלום לעלות ארצה, ובחלומו ובמעשיו הוא גם הגשים את חלומם של רבים ולהפוך את ישראל לביתם. על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com תגובות

End of content

No more pages to load