• 26 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שיא של סטודנטים בחמדת הדרום

בזכות הקורונה: מכללת חמדת הדרום מציינת השנה שיא בכמות הסטודנטים הלומדים במכללה. נשיא המכללה פרופ' שקד: הסטודנטיות והסטודנטים שבוחרים בלימודים בחמדת הדרום מחפשים את המשמעות שבלימודי החינוך"

פרופ' חיים שקד, נשיא המכללה (צילום: מעיין ויובל צלמים)

מגפה בריאותית, משבר כלכלי ואובדן מקומות עבודה, יחד עם ההגבלה על "הטיול שאחרי צבא בחו"ל", היווה עבור הצעירים גורם מכריע בבחירה בלימודים אקדמיים. או כך לפחות ציפו במוסדות האקדמיה השונים ברחבי הארץ. בפועל, ממוצע הסטודנטים ברוב מוסדות האקדמיה בארץ לא השתנה.

יחד עם זאת, המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום שבשדות נגב היא בין המכללות היחידות בארץ שדווקא כן רשמה פריחה בהיקף הנרשמים הודות לקורונה. בשבוע שעבר התכנסה המועצה האקדמית של המכללה, בראשותה של פרופ' זהבית גרוס מאוניברסיטת בר אילן, לישיבה מקוונת. בפני המועצה הוצגו נתוני הרישום לשנת תשפ"א, לפיהם היקף הסטודנטים במכללה הוא הגדול ביותר מאז היוסדה.

בסך הכל לומדים במכללה בשנת תשפ"א 1,287 סטודנטיות וסטודנטים לתואר ראשון ושני (לא כולל את הלומדים ביחידה להתפתחות מקצועית ולימודי חוץ). מספר הסטודנטיות והסטודנטים החדשים שהחלו את לימודיהם במכללה השנה הוא 629. היקף כזה של לומדים הוא שיא חדש של המכללה, ומבטא גידול של ממש במספר הנרשמים. לצד זאת, ישנה עלייה ממשית גם במאפייני המתקבלים, כך שהגידול בכמות הסטודנטים בא יחד עם גידול באיכותם. 

בנוסף, הוצגה בפני המועצה העשייה הרחבה של המכללה בנושא פדגוגיה של חוסן: כנס חינוכי בהשתתפות הרב יובל שרלו ואמילי עמרוסי, כנס מחקרי בהשתתפות חוקרים מהמובילים בארץ, טקס הענקת אות החוסן, הפקת ערכות משחקים וקלפים, הפקת קורס מקוון (MOOC) בתקציב של 400,000 ₪ ועוד. 

פרופ' חיים שקד, נשיא המכללה, בירך על הנתונים המשמחים: "הנתונים מלמדים על צמיחה משמעותית של המכללה בהיבטים אקדמיים וחינוכיים, והעבודה של המכללה נעשית ברמה מקצועית גבוהה במיוחד. המשנה המכללתית 'פדגוגיה של חוסן' מושכת אלינו סטודנטיות וסטודנטים המחפשים את המשמעות בלימודי חינוך. נמשיך לחתור לרמה האקדמית הגבוהה ביותר בארץ".


תגובות

End of content

No more pages to load