• 08 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע הפכה ליישוב כתום: 723 חולים פעילים, לחץ על מוקדי החיסון

בירת הנגב, שרק לפני חודש הייתה עיר ירוקה - חצתה את הקו והפך ליישוב כתום. לחץ רב על מוקדי החיסונים - גם צעירים מצליחים להתחסן

לחץ על חדר החיסונים בב''ש (צילום: דני בלר)

העיר באר שבע חצתה אתמול את הקו והפכה ליישוב כתום על פי מתווה הרמזור. בבאר שבע יש, נכון  להיום, שישי, 723 חולים פעילים ו-3,578 תושבים בבידוד ביתי. מדובר בעליה לעומת שבועות קודמים. דווקא כפרים הבדואים הבלתי מוכרים ותושבי הפזורה נותרו נקודות ירוקות. 

הלחץ על מוקדי החיסון בבאר שבע רב. מתחסנים מדווחים על עומס: ''קבענו שעה ויום באינטרנט, אך הגענו למרפאה והיה שם תור ענק. אנשים פשוט מגיעים בלי תור ומצליחים להיכנס, גם בני פחות מ-60. גם לא שומרים מרחק. השגנו תור ב-3 בבוקר. נכנסנו כמה פעמים לאתר הקופה, רק באמצע הלילה נפתחים תורים''.

כך קרה, שהתפתח ''שוק תורים'' ברשתות החברתיות. בעוד שבבאר שבע העומס רב, ביישובי הנגב ניתן להשיג תורים ללא בעיה, ברוב המקרים ליום למחרת, אך לעיתים לאותו יום. תורים זמינים היו השבוע למשל ברהט, נתיבות וערד וגם בסוף היום, בחלק מהמוקדים בבאר שבע. אם בממשלה חששו שאנשים לא יביאו להתחסן - זה לא המצב: ישראל מובילה בעולם באחוז המתחסנים מכלל האוכלוסיה. היום, שישי, מספר המתחסנים חצה את קו המיליון, בעיקר - בני 60 פלוס ואוכלוסיות בסיכון. 

אלא שלמרות ההיענות הגדולה למבצע החיסונים, קבינט הקורונה צפוי להחליט ביום ראשון על החמרת הסגר. גורמי הבריאות מבקשים לסגור כליל את מערכת החינוך, את מקומות העבודה ולחזור לסגר דוגמת הסגר הראשון, צעד שיעלה למשק כ-5 מילארדי שקלים לשבוע. ברקע, אלפי מובטלים חדשים בנגב, מאות אלפים בישראל וכמות מבהילה של עסקים קורסים. 80 יום לפני הבחירות, הממשלה משותקת: כשם שאינה מסוגלת  למנות מפכ''ל, היא גם לא מצליחה לנהל את משבר הקורונה: לטפל באופן ממוקד באותם מוקדי תחלואה, שבסופו של דבר זוגלת אל האוכלוסיה הכללית. 

ככל הנראה, בשבוע הבא יוחלט על הטלת סגר כללי, דומת הסגר הראשון. האם הציבור יציית והאם ניתן יהיה לדרוש מבעלי עסקים ומעסיקים, שנמצאים במצב קריסה כלכלית - לסגור שוב את העסקים - זאת שאלה אחרת.  במערכת הפוליטית רוצים להגיע ליום הבחירות כשהקורונה פחות או יותר מאחורינו. כפי שזה נראה כרגע - גם ליל הסדר נראה בסכנה. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load