• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מילואימניקים הזהירו שזה יקרה: עשרות אלפי כדורים נגנבו מצאלים

מזה שנים חיילי מילואים קובלים על הפקרות החוק בנגב - והשבוע זה קרה: עשרות אלפי כדורים נגנבו מבסיס צאלים - גניבת התחמושת הגדולה אי פעם מצה''ל

המציאות בצאלים - החיילים בתרגיל והגנבים (מסומנים בחיץ) צוחקים להם בפנים (צילום ארכיון: יוגב כהן)

מזה שנים חיילי מילואים המשרתים בבסיס  צאלים קובלים על הפקרות החוק בנגב ועל מכת גניבות ציוד אישי וצבאי מבסיס צאלים. בשבוע שעבר אירעה גניבת ענק של תחמושת מבסיס צאלים. מדובר בגניבה של כמעט 100,000 כדורי רוס''ר 5.56 מ''מ, אשר נלקחו ממחסן  תחמושת שהיה אמור להיות מאובטח. 

על פי החשד, הפורצים הצליחו להערים על השמירה בבסיס, להיכנס לתוך אחד הבונקרים, לקחת כמעט 100,000 כדורים ולהסתלק מהבסיס מבלי שאיש ישים לב. מעדויות שהגיעו בעבר לברנז'ה NEWS עולה, כי פורעי חוק אינם חוששים להגיע לשטחי אימונים, להתעמת עם החיילים, לגנוב מהם ציוד אישי - מה שחייב את חיילי המילואים להטמין ''מלכודות'' נגד גנבים - תיקים אישיים וצואה בתוכם - מה שלא מרתיע את הגנבים לבצע את זממם. 

כבר בעבר חיילי מילואים התריעו בפני האפשרות כי פרוצים יגנבו לא רק ציוד אישי, אלא גם תחמושת וציוד צבאי רגיש. בעבר אמרו בצה''ל כי נהלים חודדו וכי תאורי חיילי המילואים מוגזמים. חיילי המילואים, מצדם, העלו לרשתות החברתיות סרטונים בהם רואים את הפורעים צוחקים להם בפנים. 

הפעם, מדובר במה שמתברר כגניבת התחמושת הגדולה אי פעם מצה''ל, המתרחשת בנגב.  ברנז'ה NEWS עקב, בשנים האחרונות, אחרי מכת הגניבות בצאלים. חיילי מילואים סיפרו לנו בעבר על חשש להגיע עם רכבם הפרטי לבסיס, בשל מכת הגניבות. לדעתם, גניבה של ציוד צבאי היה אז עניין של זמן. קובצת פייסבוק בשם ''די להפקרות החוק בצאלים'' ריכזה עדויות של חיילי מילואים, אך האזהרות החמורות נפלו ככל הנראה על אוזניים אטומות. זאת ועוד: פשיטת משטרה על כפרים סמוכים העלתה כי ציוד צבאי מכל טוב עשה דרכו לשם, לרבות אמצעי ראיית לילה, מדים, ג'יפים, מיכלי מים ועוד.

זאת ועוד: בשטחי האש מסביב לבסיס פעלו עשרות חממות גראס. המשטרה פושטת מעת לעת, חולטת ציוד השקייה ושתילים, השותלים שבים לבצע את זממם תוך זמן קצר.

מדובר צה''ל נמסר בתגובה: ''במהלך שבוע שעבר התגלתה פריצה למחסן תחמושת בבסיס צה״ל בדרום הארץ, במהלכה נגנבה תחמושת צבאית. האירוע מתוחקר והמשטרה הצבאית פתחה בחקירת נסיבות האירוע, בסיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית.  במקביל לבדיקת האירוע, תוגבר מערך ההגנה בבסיס''.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.comתגובות

End of content

No more pages to load