• 05 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מצוקת הקורונה בב''ש: עומסים על מוקדי החיסון והבדיקות

התחלואה בב''ש עולה: כמעט 4,000 איש נתונים בבידוד ביתי, יותר מ-800 נדבקו במחלה ומוקדי הבדיקות והחיסונים מתקשים לעמוד בקצב. בינתיים, העיר מתקרבת להפוך לאדומה. איפה נפתחו מוקדי בדיקות חדשים?

לחץ בכניסה לחדר חיסונים בב''ש (צילום: דני בלר)

תחלואת הקורונה בבאר שבע ממשיכה לעלות - וכך גם העומס על מוקדי החיסון ומתחמי בדיקת הקורונה. מספר החולים הפעילים בעיר עומד נכון לבוקר זה על 802 וגם אחוז הבדיקות החיוביות עלה ועומד על 5%. 3,821 איש נמצאים בבידוד ביתי, מספר שיא. עם זאת, נכון להיום, על פי החלטת קבינט הקורונה, החיסונים ניתנים רק לבני 60 ומעלה ולמי שנמצאים בקבוצות סיכון. על רקע המחסור בחיסונים, ייתכן כי בעוד 10 ימים לא ייקבעו תורים חדשים.

למרות המצב בבאר שבע ובכל הארץ, ראש הממשלה אינו מצליח להעביר החלטות על החמרת הסגר בקבינט הקורונה - מאחר ואין לו תמיכה גורפת. בניגוד לסגרים הקודמים - הממשלה התפזרה ואינה יכולה להחליט על פיצוי מיוחד לעובדים, לבעלי העסקים ולעצמאים, שמוצאים עצמם על סף קריסה. בממשלה סברו כי סגר בינואר יאפשר לקיים את הבחירות בסוף מרץ. אלא שהיעדר היכולת לאכוף סגר על מוקדי תחלואה, בעיקר מסיבות פוליטיות, גרם לתחלואה לזלוג לערים שלא היו מודרות אדומות. באר שבע הייתה לפני כשבועיים עיר ירוקה על פי מתווה הרמזור, שאגב, אינו מיושם. כיום היא מוגדרת עיר כתומה - ומתקרבת בצעדי ענק להפוך לעיר אדומה, שיצריך הטלת סגר מחמיר - דוגמת זה שהיה על בני ברק בימי שיא התחלואה. 

באר שבע מתקרבת להפוך ליישוב אדום. תמונת המצב הבוקר (צילום: מתוך אתר תמונת מצב הקורונה)

הבעיה בבאר שבע אינה אצל מי שמקפידים - רוב האוכלוסיה, אלא אצל מי שבוחרים לזלזל: לברנז'ה NEWS הגיע מידע על מסיבות בבתים פרטיים, בניגוד להנחיות. מצד שני, היו מי ששבו מחו''ל והפקידו על בידוד: ''עברתי ניתוח בחו''ל וכששבתי לארץ, שכרתי יחידת דיור בבאר שבע, על מנת לא לשבש את החיים למשפחה שלי. עם כל הקושי לא לראות את ההורים ואת הילדים, ישבתי בדירה השכורה, ההורים הביאו לי אוכל מדי יום, אותו הניחו בפתח הבית ואספתי אותו רק אחרי שהלכו ובסופו של דבר, אחרי ששתי בדיקות יצאו שליליות, קיבלתי אישור לסיים את הבידוד. אם אני מפר בידוד - אני מסכן את ההורים שלי, את הסבים, את הילדים, את אשתי. לא מבין את מי שמקלים ראש. מרתיח אותי לראות אנשים בלי מסכה, מזלזלים בהנחיות. לראות מסיבות בבתים: אחד חולה, כל מי שהיה  נדבק ומדביק''.

הלחץ על מוקדי החיסון רב. ביום חמישי שעבר סיפרו מי שהלגכו להתחסן בנווה זאב, כי התור היה ארוך והמרפאה עמוסה. ''לא שמרו על 2 מטרים, אנשים היו אחד על השני, מנסים להיכנס לתור שלהם'', סיפרה אחת המתחסנות. כמו כן, למקום הגיעו גם צעירים, שניסו להתחסן ורבים שלא מלאו להם 60. לעיתים, בסוף יום עבודה, נותרות מנות חיסון - שאם לא יוזרקו, ייזרקו. על כן, בקופות החולים מעדיפים להשתמש במנות אלה. 

יש כמובן, את אותם אלה שמנסים להערים על המערכת ולהתחסן בכל מחיר והםינסו להשתמש בקשרים שלהם או להמציא תירוצים. לפחות במקוד החיסון בו נכחנו, הצוותים הקפידו מאוד על זהות המתחסנים.

רבים גם פונים להיבדק ומתחמי הבדיקות בב''ש עמוסים, בהם המתחם בנווה זאב. בימים האחרונים היה קושי לתאם בדיקות במקום. עיריית באר שבע פנתה לקופות החולים על מנת לפתוח מוקדי בדיקות חדשים:

>> מתחם הבדיקות במרכז הקהילתי נווה זאב, ימשיך לפעול בימי חול בין השעות 14:00 ועד 19:00, וביום שישי בין השעות 09:00 ועד 14:00. לכל הקופות ללא הפניה או זימון תור.
>> מבוטחי הכללית יוכלו להבדק מחר גם במתנ"ס נחל בקע (רחוב פאול בן חיים 30). החל ממחר (יום שני) ולשבועיים הקרובים יפעל במתנ"ס נחל בקע מתחם בדיקות למבוטחי הכללית בלבד, ללא הפניה או זימון תור. המתחם יפעל בין השעות 09:00 ועד 16:00.
>> ביום שלישי הקרוב יתווסף גם מתחם בדיקות ברמות ספורטיב בין השעות 14:00 ועד 19:00. כמו גם ביום חמישי באותן שעות. לכל הקופות החולים ללא הפניה או זימון תור.
מומלץ לפנות טרם הגעה למתחמי הבידוק למוקדים הטלפוניים של קופות החולים ולברר זמינות תורים.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load