• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מי עומד מאחורי פריצת הסייבר לשרתי אוניברסיטת בן גוריון?

מתקפת סייבר על שרתי אוניברסיטת בן גוריון: מערך הסייבר הלאומי זיהה את הפריצה מסגרת סריקות שהוא עורך יחד עם מערך המיחשוב של האוניברסיטה. הפגיעה, לדברי האוניברסיטה - נקודתית בלבד

צילום הדמיה. קרדיט: Image by Colossus Cloud from Pixabay

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב עדכנה היום (רביעי) את קהילת האוניברסיטה – סגל וסטודנטים – על  פריצת סייבר למספר שרתים של האוניברסיטה. האירוע זוהה במסגרת סריקות שוטפות שעורכת האוניברסיטה בשיתוף מערך הסייבר הלאומי. בשלב זה האוניברסיטה ממשיכה לעבוד כרגיל למעט קשיים נקודתיים ולא ידוע על נזק משמעותי לשרתים, אך הנושא ממשיך להיבדק. כמו כן, נוקטת האוניברסיטה בצעדי מנע - כך נמסר על ידי האוניברסיטה הערב, רביעי. נכון לערב זה, לא ידוע מי עומד מאחורי הפריצה.

 
בשלב זה המערכות הקשורות לשירות לסטודנטים, הלמידה האקדמית מרחוק, הגישה למאגרי המידע האקדמיים, המבחנים והעבודה המחקרית - ממשיכים להתקיים כסדרם.  באוניברסיטה אומרים כי מרגע שנתגלתה הפריצה הוקם צוות משולב של חוקרים ממערך הסייבר הלאומי ומאגף טכנולוגיות, חדשנות ודיגיטל באוניברסיטת בן-גוריון. הצוות המשולב ערך באופן מיידי סדרת פעולות לבלימת האירוע ולמזעור נזקיו.  במקביל עורך הצוות סריקה יסודית של כלל שרתי האוניברסיטה בכדי לבדוק אם היו חדירות נוספות כמו גם לוודא את איתנות ההגנות על שירותי המחשוב והשרתים.

הפריצה למערכות האוניברסיטה התגלתה כחלק מפעולות ניטור ואיתור תקיפות שמבצע מערך הסייבר במרחב הישראלי. המערך פועל לסייע לאוניברסיטה בניהול האירוע, בחקירתו ובניסיון לבלימתו. יודגש כי מדובר באירוע בהתהוות וכי המאמצים עדיין בעיצומם. 

"אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, כמו מוסדות אחרים ברחבי העולם, היא מטרה איכותית לתוקפי הסייבר. יכולות הסייבר שלנו, ביחד עם מערך הסייבר הלאומי, זיהו את החדירה למערכות שלנו, ופועלים כדי לטפל בה במהירות האפשרית ולצמצם את הנזק הפוטנציאלי" כתב פרופסור דניאל חיימוביץ, נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, במכתב שהוציא היום לחברי הסגל ולסטודנטים של האוניברסיטה. "מדובר באירוע חמור ובראש מעייני כרגע עומד הצורך לבלימת החדירה ולחיזוק ההגנה על המערך הדיגיטלי ושרתי האוניברסיטה בכל האמצעים הנדרשים. לא נחסוך במשאבים לשם כך. במקביל הנחיתי להקים כבר עכשיו צוות נפרד להפקת לקחים והמלצות להמשך, על מנת לוודא שאירועים כאלה לא יחזרו על עצמם" הוסיף פרופסור חיימוביץ.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load