• 08 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יום ראשון לסגר המהודק: כבישים מתרוקנים - ובלי לחץ במרכולים

האם זה הולך להיות באמת ''הסגר האחרון'': תנועה פחותה בב''ש מאשר בימי שישי רגילים, המשטרה פרוסה ברחבי העיר ובמחסומים

שוטרות מתאשלות אדם במרכז מסחרי בב''ש (צילום: דוברות המשטרה)

על רקע הידיעה על הגעתה של כמות חיסונים גדולה - של החברות מודרנה ופייזר - ישראל נכנסת לסגר שלישי-פרק ב', שיהיה מהודק ולדברי המשטרה, האיכפה בו תהיה יותר קפדנית מאשר בשבועות האחרונים. גם אם באר שבע הולכת ומתרחקת מהגדרת ''ישוב אדום'' על פי מתווה רמזור (שבינתיים אינו רלוונטי), מספר החולים המאומתים בה עלה ב-4% בשבוע האחרון - ועומד על 909 (מרביתם במצב קל ושוהים בבידוד בביתם).

נוכחות משטרתית מוגברת בב''ש  (צילום: דוברות המשטרה)

ישראל נכנסת לסגר מהודק, בשל עליית התחלואה בממוצע הארצי והחשש מפני מוטציות מדבקות יותר של הנגיף. עם זאת, ירושלים, בני ברק ומדיעין עילית   הן המובילות במספר החולים המאומתים. בירושלים לבדה יש למעלה מ-12,000 חולים מאומתים, וכמעט 26,000 איש נתונים בבידוד ביתי. עיקר המאומתים בישראל הם אנשים צעירים, שככל הנראה נזהרים פחות. רק כעשירית הם מעל גיל 50. 

הפעם המשטרה מצהירה כי תקפיד יותר על אכיפת הנחיות הסגר:  משעות הבוקר סייר מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם סופר, במחסומים שנפרסו ביציאות מהערים ועמד מקרוב על היערכות המחוז לעמידה בסגר שהוטל החל מאמש בחצות.

החל מאתמול בחצות  נפרסו מחסומי המשטרה ביציאות מהערים, זאת לצד סיורים יזומים של השוטרים במרכזי הקניות והערים בדרום, האוכפים את הסגר שהוטל. ביקוריו של מפקד המחוז ביחד עם קצין אג״מ עוסקים בעיקר בבחינת ההיערכות הקיימת במחסום ושיפורים נדרשים על מנת להביא למיצוי מלא של הסגר כהלכתו. ״האחריות העומדת לפתחנו היא גדולה ונדרש מכולנו לקיים את הסגר שהוטל. המשטרה תאכוף כלפי מפרי הסגר והבידוד לצד המשך שמירה על משימות השגרה המוטלות עליה.״ נמסר מהמשטרה.

וידאו: תנועה דלילה בכבישים - הכניסה לבאר שבע, הכניסה לעומר, סיורי משטרה בב''ש (צילומים: נתיבי ישראל, משטרת ישראל)


התנועה הייתה דלילה יותר. שני הנתיבים בשדרות טוביהו, אחד הכבישים הסואנים בימי שישי - בשל היותו המוביל לגרנד קניון, לשכונות החדשות וליציאה מבאר שבע לכיוון אופקים, היו כמעט ריק. רבים ביקשו להספיק את הסידורים אתמול, חמישי. במרכולים לא נרשם לחץ. המכולות השכונתיות עובדות כסדרן ויש שפע תוצרת. אין מחסור לא בביצים, לא במוצרי חלב, לא בעופות ולא בבשר. ולמי שאגר נייר טואלט בסבב שעבר, גם ממנו יש בשפע.חנויות המזון עובדות במתכונת רגילה, יחד עם אנשים חיוניים אחרים במשק.

השבוע נפתחה ברשות המסים ההרשמה לקבלת הפיצוי לעסקים לחודשים נובמבר-דצמבר. עבור עצמאים רבים זוהי זירקת חמצן, אך לא כזו שתכסה את ההפסדים של החודשים האחרונים. בארגוני העצמאים מעריכים כי יעברו חודשים ארוכים עד שהמשק יתאושש מהמגפה.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load