• 08 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע, עיר לא לגמרי בהפסקה

מראות הסגר המהודק בבאר שבע עלולים להטעות: נכון - יש תנועת מכוניות ויש אנשים בחוץ - אבל מדובר בעיר בת 220,000 תושבים ובירת מחוז שמעניקה שירותים חיוניים לכל הנגב. יצאנו לסיבוב ביום העבודה הראשון לסגר

תנועה בעיר החוצה. מחלף שרה בב''ש בשעה 16:17 (צילום: מצלמות התנועה של נתיבי ישראל)

לא יום כיפור, אבל בהחלט הרבה פחות תנועה מאשר ביום רגיל: באר שבע קמה הבוקר ליום העבודה הראשון של הסגר המהודק. בכבישים הראשיים בעיר הייתה תנועה, בעיקר בשעות השיא, אבל הרבה פחות מאשר  בשבוע שעבר. רוב החנויות שלא הודגרו חיוניות בעיר העתיקה נסגרו. הרבה יותר שקט.

וידאו: נסיעה ברחבי העיר באר שבע (צילום: דני בלר, הועבר בשידור חי)


בשעה 15:00 של יום רגיל בשבוע, באר שבע יותר תוססת. היום שקט, רגע ומזג האוויר הנעים עם השמש המטלפת הקנה לרחובות החצי ריקים מראה כמעט פסטורלי. העסקים הפועלים הם החיוניים בלבד. כל השאר סגור: ביגוד, הנעלה, דוכני מזון מהיר. מוזר לעבור בעיר העתיקה ולראות עסקים ותיקים סגורים. 

עיקר התנועה היא של אותם עובדים המוגדרים חיוניים, ולנקיית מזון והתצטיידות. שאר הדברים פשוט סגורים. יש כאלה המצנלים את הסגר לעבודות תשתית, בהם עיריית באר שבע, שמשפצת את הככר המרכזית המדרחוב ורכבת ישראל, שתשבתי חלק מהקווים החל מיום שלישי.

ההערכה היא שהסגר יימשך עד ה-21 בינואר, אך במערכת הבריאות דורשים להמשיך אותו חודש ויותר. מדובר בסגר הגובה מחיר כבד: כל שבוע של סגר עולה למשק כ-4 מיליארדי שקלים. הגרעון של מדינת ישראל מטפס לגבהים הסטוריים ומוערך ב-150 מיליארדי שקלים. גביית המסים פחתה. האבטלה עולה. 

בבאר שבע, עיר שכלכלתה מבוססת מחסר, שירותים ופנאי, הסגר פגע קשה. ''אני לא יודע אם נצליח להתאושש, נשב עם עצמנו ונראה לאן פני הדברים'', אומר לנו הבוקר בעל בית קפה שסגר בגלל הקורונה. ''אין לי כיסים עמוקים. יש חובות ויש תשלומים שלא עוצרים. שבועיים אני עוד אשרוד בבית, אם זה חודש - אני חושב לסגור''. 

בבאר שבע תמונת התחלואה אינה מלבבת: 909 חולים מאומתים, למעלה מ-4,000 איש בבידוד ביתי - מספר שיא. עם זאת, מספר הבדיקות החיוביות עומד על כ-5 אחוזים והעיר מתחילה להתרחק מהגדרתה כ''עיר כתומה''. במוקדי החיסון יש לחץ רב, אבל באר שבע, כמו מדינת ישראל, עדיין רחוקה מלצאת מהמגפה.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load