• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: חיללו את בית העלמין של מושב נבטים - והעלו לטיק טוק

צעירים מהפזורה תיעדו עצמם מחללים את בית העלמין של מושב נבטים, מנצתים מצבות וזורעים הרס. מושב נבטים סובל מזה שנים מגניבות, הרס והתכלויות - ופתרון אין

אחד הצעירים פוגע במצבות - ותיעוד הנזק (מקור: רשתות חברתיות - שימוש על פי סעיף 27 א')

צעירים, על פי החשד מהפזורה בנגב, חיללו את בית העלמין של מושב נבטים, ניפצו מצבות וזרעו הרס. אנשי המושב גילו את המחזה המזוויע הבוקר והזעיקו את המשטרה. זאת לא הפעם הראשונה שהמושב נופל קורבן למעשי אלימות: חברים במושב מספרים על גניבות ציוד ותוצרת חקלאית, גניבות מבתים ובמספר מקרים, על ירי כדורים תועים מכיוון יישובי הפזורה. 

וידאו: תיעוד חילול בית העלמין בנבטים, שהועלה לטיקטוק ותיעוד ההרס (מקור: רשתות חברתיות ללא קרדיט – שימוש לפי סעיף 27א')


חילול בית העלמין במקום מהווה שיא בהתנכלויות למושב הוותיק, שרבים מחבריו הם ציואי קוצ'ין שבהודו.  הבוקר הגיעו חוקרי זיהוי פלילי ואספו ממצאים מהמקום. זהות הפורעים ידועה: הם תיעדו עצמם ברשת הטיק טוק והעלו סרטון (שבינתיים הורד מהרשת). בסרטון נראה אחד הצעירים כשהוא מנתץ ופוגע במצבות. זאת ועוד: בשבועות האחרונים רוססו כתובות של שערי בית העלמין ושערי הברזל נעקרו. בשל ההתנכלויות למושב, חבריו נאצלו להציב גדר ותעלה נגד טנקים, אך בית העלמין ממוקם מחוץ לשטח המושב והוא סובל מפגיעה מתמשכת. גם חברי המושב וגם תנועת רגבים הגישו הבוקר תלונות במשטרה. 

"התמונות המחרידות האלו, הן תוצאה של חוסר המשילות המתמשך של מדינת ישראל בנגב", אומר אביתר דוד, רכז מחוז דרום בתנועת רגבים. "אין שום דרך יפה לומר את זה, ואין שום דרך לטייח את היקף הבעיה. אנחנו נמשיך ונשב על הסיפור הזה, עד שהעבריינים יבואו על עונשם". 

תיעוד הנזק בבית העלמין (צילום סלולרי, הועלה לרשתות חברתיות, שימוש על פי סעיף 27 א')​​​​​​​

​​​​​​​ניר זמיר, ראש המועצה האזורית בני שמעון: "האירוע המזעזע בבית העלמין בנבטים הוא לצערנו לא המקרה הראשון של השחתת קברים כאן והוא מדגיש שוב את הצורך הברור להגברת נוכחות משטרת ישראל ברחבי הנגב ולעצירת האירועים האלימים והפשעים שמתרחשים באזור בשגרה. אסור לאפשר לנגב להיות המערב הפרוע. היישוב נבטים, כמו מקומות נוספים בנגב, סובל כבר תקופה ארוכה מאירועים אלימים חוזרים ונשנים, פגיעות ברכוש, פריצות, גניבות וניסיונות פגיעה בצוות השמירה של היישוב, והיום גם המקרה המזעזע של השחתת קברים. אסור לאפשר לפושעים להמשיך להלך אימים על היישוב הזה ועל אזור הנגב בכלל. אני קורא למשטרה לפעול במלוא העוצמה כנגד התופעה הזאת ולהעמיד את כל המשאבים הנדרשים כדי לשים סוף למצב הבלתי מתקבל הזה. צריך לשים סוף למצב הזה ואני מאמין ביכולתה של המשטרה לעשות זאת."

החשודים: קטין מהפזורה ושני תושבים מהרשות הפלסטינית

מהמשטרה נמסר כי מאז אתמול, עת פורסם סרטון ברשת הטיק טוק בו נצפים שניים כשהם מנתצים מצבות בבית העלמין בנבטים, פעלו במשטרת ישראל לאיתור החשודים והעברתם לחקירה. הבוקר עצרו השוטרים קטין תושב הפזורה הבדואית החשוד במעשה והעבירו אותו לחקירה.

אתמול הועבר דיווח למשטרת ישראל אודות סרטון שהועלה ברשת הטיק טוק בו נצפים שני חשודים כשהם מנפצים מצבות בבית עלמין, במקביל הוגשה תלונה אודות האירוע שהתרחש במושב נבטים.
חקירה משולבת של תחנת המשטרה בערוער  ויחידת הטיק טוק של המחוז הדרומי תוך שימוש באמצעים השונים העומדים לרשות משטרת ישראל הביאו לאיתור שני חשודים, אחד תושב הפזורה והשני תושב הרשות הפלסטינית. לפני זמן קצר עצרו שוטרי משטרת ישראל את הקטין תושב הפזורה והעבירו אותו לחקירה, במקביל נערכות פעולות לאיתור החשוד השני.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load