• 06 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

30 אסירים בכלא רמון חלו בקורונה. הנשיא ריבלין: ''לחסן גם אסירים''

''מניעת טיפול רפואי מציל חיים מבני אדם המצויים בכלא – בין אם בשל עונש שנגזר עליהם על ידי בית המשפט ובין אם בשל הימצאותם במעצר בטרם הכרעת הדין – איננה עומדת בקנה אחד עם ערכינו'', כתב הנשיא

כלא רמון (צילום: דוברות שב''ס)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, פנה היום, יום חמישי,  14 בינואר, אל שר הבריאות יולי אדלשטיין באשר למדיניות החיסונים של אסירים השוהים בבתי הסוהר בישראל וביקש כי יפעל להבטיח בהתאם לסמכויותיו שהנושא יבוא לידי פתרון בהקדם. הערב נודע, כי 30 אסירים בכלא רמון בנגב חלו בקורונה. הם הושמו בבידוד מיוחד והכלא עבר חיטוי יסודי. הממשלה היחלטה לעת עתה לא לחסן אסירים בבתי הכלא, למרות שהם נחשבים אוכלוסייה בסיכון.

על פי החלטת הוועדה הרלוונטית במשרד הבריאות מתאריך ה-23.12.2020, בשלב הראשון הומלץ לחסן את קבוצות האוכלוסייה המצויות בסיכון מוגבר להידבקות בקורונה, לרבות מי שמלאו להם שישים שנה ויותר, ובכללם כמובן גם אסירים ועצורים. בשלב השני, תועדפו "קבוצות בחשיפה גבוהה", וביניהם כלל אוכלוסיית הסוהרים והכלואים בישראל. עם זאת, לא החלו עד כה לחסן אסירים העומדים בהגדרות אלו.

בפתח מכתבו ברך הנשיא את השר על מבצע החיסונים הארצי ואמר: ''אני מבקש לשלוח לך ברכות חמות על מבצע החיסונים המהיר והמרשים הממלא כל לב ישראלי בגאווה גדולה ובתקווה. ישר כח''.

בהמשך מכתבו פרט הנשיא את דאגתו באשר להחלטה המסתמנת שלא לחסן אסירים וכתב: ''בשבוע האחרון אני עוקב בדאגה אחר ההתפתחויות בנוגע למתווה החיסונים של אוכלוסיית הכלואים בישראל ואני מבקש לחזק את ידיך, בהחלטתך לתמוך בעמדת הוועדה המקצועית של משרדך, משרד הבריאות, שקבעה את סדר התעדוף למתן חיסונים מפני נגיף הקורונה לכל האוכלוסייה בישראל, לרבות אוכלוסיית הכלואים, על בסיס שיקולים מקצועיים – בריאותיים''.

''מניעת טיפול רפואי מציל חיים מבני אדם המצויים בכלא – בין אם בשל עונש שנגזר עליהם על ידי בית המשפט ובין אם בשל הימצאותם במעצר בטרם הכרעת הדין – איננה עומדת בקנה אחד עם ערכינו, ערכי המדינה היהודית והדמוקרטית. לכל אורך תקופת המשבר, החברה בישראל הייתה מוכנה לוותר ויתורים כואבים בשדות החברתי, הכלכלי, הפוליטי והאישי, בשם הערך המקודש של השמירה על חיי אדם, שהיה ועודנו נר לרגלי העם מימים ימימה. בשעה מעודדת זו, כאשר בשורת החיסונים מסמנת את קיצו המיוחל של המשבר הבריאותי, אל לנו להיסוג מערכינו היהודיים והדמוקרטים, המקודשים, שמהווים לנו מצפן מוסרי וערכי''.

''אוי לנו אם ההנחיות למאבק בקורונה, ובמיוחד סדר תעדוף מתן החיסונים, יהיה נגוע במניעים פוליטיים כאלה ואחרים – דבר שעשוי לפגוע באופן חמור בחיי אדם יקרים, ואף לשחוק את אמון הציבור, השחוק ממילא, באופן התנהלות הרשויות בתוך ימי המשבר שבו אנו מצויים. אני מחזק את ידיך, בבחירתך לגבות את הגורמים המקצועיים, לפיה יש לקדם את מתן החיסונים לאוכלו=F1יית הכלואים בישראל באופן מיידי – למען שמירה על בריאותם, כמו גם על בריאותם של הסוהרים וסגל שירות בתי הסוהר, ולמען איתנותה של מערכת הבריאות בישראל''.

משרות בתי הסוהר נמסר כי 30 אסירים הכלואים בבית הסוהר רמון הסמוך למצפה רמון נמצאו מאומתים לנגיף הקורונה .על פי בדיקות שעברו הם הועברו לבידוד רפואי .על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.comתגובות

End of content

No more pages to load