• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בשיא המגפה: בתי החולים דורשים תוכנית חירום, למנוע קריסה

יו''ר וועדת החוקה: ''אנחנו במלחמה. כמו שהממשלה יודעת לבקש מהוועדה תקנות שמגבילות את חירות האדם שאנו לא מתקינים בד"כ, זוהי הכי הכרזת שעת חירום רפואית שיש וחייבים להעביר לבתיה"ח סכום נכבד לפתרון מידי''

מנהלי בתי החולים הכלליים במאהל המחאה בירושלים (צילום: יוסי זליגר)

מאת משה פריאל, כתבנו הפוליטי

וועדת החוקה התכנסה היום, (ב') לדון במשבר הקשה שנוצר בבתי החולים הציבוריים. פתח את הדיון יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר שקרא לשר האוצר לעזוב הכל ולאפשר תכנית חירום לבתי החולים ל-5 חודשים: "זו כיפת הברזל של הבריאות שלנו". הדברים נאמרים על רקע העליה במספר החולים הקשים, המונשמים והתפשטות מגפת הקורונה, כאשר אחוז חולים המאומתים אינו מצליח לרדת. על רקע מצוקת האשפוז בבתי חולים אחרים, חולי קורונה במצב קשה מועברים בין היתר לבית החולים סורוקה. החשש הוא כי המערכת לא תוכל להכיל עליה גדולה נוספת במספר המאושפזים. 

היו"ר ח"כ יעקב אשר: ''אנחנו במלחמה. כמו שהממשלה יודעת לבקש מהוועדה תקנות שמגבילות את חירות האדם שאנחנו לא מתקינים בד"כ, זוהי הכי הכרזת שעת חירום רפואית שיש וחייבים להעביר לבתיה"ח סכום נכבד לפתרון מידי''.

וידאו: הדיון הוועדה (צילום: דוברות הכנסת)

היו"ר ח"כ יעקב אשר, התייחס בפתח דיון הוועדה לפגישתו עם מנהלי בתי החולים במאהל מאבקם מחוץ למשרד האוצר: "אני מגיע כעת ממאהל המחאה, לא ייתכן שבימים של קורונה נמצאים שבעה מנהלי בתי חולים במאהל מחוץ למשרד האוצר, ואני קורא לרה"מ, לשר האוצר ושר הבריאות לפתור את הנושא מיד. אסור שדבר כזה יקרה. כרגע אנחנו במצב מלחמה ובמצב מלחמה לא מתחילים לבדוק התחייבויות קודמות או תקציבים כאלה ואחרים אלא בודקים מה הדבר הדחוף שיאפשר להם לפעול בימים ובחודשים הקרובים. כמו שהממשלה יודעת לבוא לבקש בוועדה תקנות שמגבילות את חירות האדם שאנחנו לא מתקינים בד"כ, וכל זה תחת הכרזה של שעת חירום, אז ההכרזה של שעת חירום היא הכי הכרזת חירום רפואית"

עוד אמר: "אם מנהלי בתי"הח צריכים לשבור את הראש איך הם מסיימים את החודש ומשלמים משכורות לעובדים שנלחמים כרגע על חייהם של מאות אזרחים, לא יכול להיות שהם ישבו ויחכו שיפתרו להם את הבעיה. חייבים להעביר להם סכום נכבד לפתרון הבעיה וכשייגמר מצב החירום יבדקו מה התקציב שצריך להיות אבל עכשיו זה זמן מלחמה".
 
בסיום דבריו הוסיף: "עומד שם מנכ"ל שערי מצדק שלא יצא מבית החולים 35 שנה ובכמעט דמעות אומר שהוא לא צריך להיות כאן, אלא בחזית עם העובדים. זו כיפת הברזל של הבריאות שלנו. אני מבקש משר האוצר שאני יודע את היכולות שלו ומה הוא עושה בימים אלו כדי להציל את העצמאים והמובטלים, לעזוב הכול, לשבת איתם ולסגור תכנית חירום ל-5 חודשים ואח"כ לעסוק בשאר. זו בושה למדינת ישראל ששבעה בתי חולים שמשרתים בפריפריה ובמקומות שונים בארץ, אמורים להיות כאן כדי לזעוק את זעקתם".

ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה ומ"מ יו"ר הר"י ביקר בצהריים ונועד עם מנהלי בתי החולים הכלליים הציבוריים במאהל המחאה בקרית הממשלה בירושלים. ד"ר פלדמן הדגיש כי: "כולנו באותה סירה- סירת המחסור המתמשך בתקציב שיאפשר לנו לטפל בצורה ראויה בחולים. גם משרד האוצר חייב להפנים שהקורונה שינתה מציאות בישראל. לא נסכים לשיסוי של בתי החולים בקופות החולים, של בתי החולים הכלליים בממשלתיים. כולנו ניצבים יחד ודורשים- תפסיקו להרעיב אותנו. תנו לנו לטפל בחולי ישראל!''.

בתוך כך נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש היום עם מנהלי בתי החולים הציבוריים מרחבי הארץ  המוחים וקרא לממשלה לפעול מידית: "אני קורא מכאן לממשלת ישראל, לעומדים בראשה ולשרי האוצר והבריאות התערבו במשבר  עכשיו .צריך להסיר את הדאגות התקציביות ממנהלי בתי החולים ,ולהניח לצוותים לטפל בחולים"  ולמנהלי בתי החולים אמר:" אתם המפקדים בשטח על המלחמה בקורונה .אתם מפקדי הגדודים והחטיבות .שובו אל החזית ! שובו לבתי החולים,שובו אל המחלקות ,שובו אל החולים שלכם.אנחנו זקוקים לכם.כעת,עליכם להתמקד במלחמה בקורונה .אתם תלחמו בשטח, וממשלת ישראל תספק את התחמושת .אין דרך אחרת.לא נוכל לנצח את המערכה בלעדיכם .אנחנו סומכים עליכם."


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load