• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רוה''מ בישר: שנת הלימודים תוארך עד יולי

נתניהו: "הלימודים יוארכו עד סוף יולי ,תשלום למורים עלי,המשימה שלי היא להביא עוד 36 מיליון חיסונים''

צילום מסך מתוך השידור, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי 

מערכת החינוך נמצאת במשבר עמוק והוא רק הולך ומחריף. תלמידי ישראל מעולם לא חוו פגיעה כה חמורה בשל ביטול ימי לימודים גם לא במלחמות ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך יואב גלנט, ערכו הערב (א') הצהרה בנושא פתיחת מערכת החינוך בתקופה הקרובה כחלק מהיציאה מהסגר ואפשרות הארכת שנת הלימודים על חשבון החופש הגדול .נכחו במקום שר האוצר ישראל כץ  יו"ר ארגון המורים רן ארז. מזכ''לית הסתדרות המורים יפה בן דוד השתתפה דרך שיחת וידאו.

וידאו: הצהרת ראש הממשלה (מקור: פייסבוק רוה''מ)


נתניהו: "הפתיחה המדורגת של הלימודים תתבצע בימים הקרובים בערים צהובות וירוקות גם לכיתות ז'-י' בנוסף, יש צורך להשלים את פערי החינוך שנוצרו במהלך השנה הקשה הזאת .שר החינוך ואני מביאים מתווה עקרוני להארכת שנת הלימודים גם בחודש יולי,נדאג לזכויות המורים ,נדאג לתשלום מלא עבורם, זה עלי אני לוקח על זה אחריות יחד עם שר החינוך ושר האוצר.זה מה שנדרש לילדי ישראל, זה מה שמגיע להם''.

עוד הוסיף:  "יש לנו תוכנית ארוכת טווח בנוגע לחינוך ולחיסונים .החיסונים לא יחזיקו מעמד לעד. 12 מיליון החיסונים מחסנים שישה מליון ישראלים מעל גיל 16 ,אבל לתקופה מוגבלת ,ואף אחד לא יודענמה משכה המדויק .בדרכון הירוק כתבנו חצי שנה,זה יכול להיות גם יותר. צריך להיערך לאפשרות הפחות אופטימית .המשימה שלי היא להביא עוד 36 מיליון חיסונים . יש שתי דרכים להשיג זאת. הקורונה היא דבר שצריך להתמודד אתו לאורך זמן .צריך להביא עשרות מיליטני חיסונים וזו תחרות קשה.
אני נחוש לשמור את ישראל בראש הרשימה".

שר החינוך גלנט: "הסגרים הממושכים יצרו פערים ואת הפערים האלה אנחנו מצווים לסגור .אין בית שלא דואג לילדים ושואל איך סוגרים את הפער של השנה האחרונה .זו המשימה שלי לחודשים הקרובים ואני נחוש לעמוד בה .התוכנית תהיה בת ארבעה שלבים.
החלק הראשון בתוכנית הלאומית לצמצום הפערים יהפוך את חודש יולי לחודש לימודים רגיל . התוכנית תהיה זמינה לילדי הגנים ולתלמידי א-י"א .עיקר המאמץ ביולי ירוכז,בסגירת הפערים ומיומנויות בנושאים כמו מתמטיקה אנגלית ועוד,תנועות הנוער והחינוך הבלתי פורמלי יהיו שותפים יחד אתנו .באשר למורים ,כל מורה שיסכים להירתם לתוכנית יקבל שכר נוסף על חודש יולי.השלטון המקומי יסייכ בהתגיעסות ובתגבור''.

שר האוצר ישראל כץ ציין שסייע ליישום התוכנית בתקצוב 2.4 מיליארד שקל למשרד החינוך,ו-20 מיליארד שקל לתגבור מערכת הבריאות.

יו"ר ארגון המורים רן ארז ומזכלי"ת הסתדרות המורים יפה בן דוד אמרו כי שנת הלימודים תסתיים כצפוי במועדה ויתבצעו השלמות לכיתות שצברו פערים. השינוי משנים קודמות מסתמן בעיקר בהיקף הלימודים בקיץ ,שיכללו את כל תלמידי א'-י"א.
עוד הוסיף ארז"אני קורא ומבקש ממורי העל יסודי להירתם ולהגיע בחודש יולי כדי  לסגור את הפערים .זו תהיה עבודה התנדבותית בתשלום,ומי שלא רוצה לא יקבל שום עונש".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.comתגובות

End of content

No more pages to load