• 07 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קבוצת חיפה השיקה 15 פרויקטים סביבתיים בשווי של 80 מיליון דולרים

השבוע התקיים במפעל "חיפה נגב" של קבוצת חיפה טקס חנוכת פרויקטים סביבתיים. האירוע נערך בנוכחות השרה להגנת הסביבה ח״כ גילה גמליאל ואנשי המקצוע במשרד להגנת הסביבה, מנכ"ל קבוצת חיפה וראשי רשויות

צילום: sight

‏"קבוצת חיפה" מרחיבה את מפעל "חיפה נגב טכנולוגיות" הממוקם במישור רותם בהשקעה של כוללת של כ-1.2 מיליארד ₪ בתשתיות ובמתקנים לייצור דשנים מיוחדים. באירוע שהתקיים היום (25/5) במפעל במישור רותם נחנכו 15 פרויקטים סביבתיים חדשניים של קבוצת חיפה שהינה מובילה עולמית בתחום "החקלאות המדויקת", בשווי של 80 מיליון דולרים. 

באירוע השתתפו השרה להגנת הסביבה ח״כ גילה גמליאל ואנשי המקצוע במשרד להגנת הסביבה, מנכ"ל קבוצת "חיפה" מוטי לוין, מנכ"ל מפעל "חיפה נגב" אביב סמוראי, ראש עיריית דימונה וסגן יו"ר השלטון המקומי, בני ביטון  וראש המועצה האזורית תמר, ניר ונגר. 
 
השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "המדיניות שאנחנו מובילים במשרד להגנת הסביבה דורשת השקעה משמעותית מצד התעשייה. אנחנו מברכים על ההתקדמות שנעשית בתחום הסביבה, אך לא נרפה ונמשיך להקפיד על העמידה של המפעל בסטנדרטים הסביבתיים ולפקח ולוודא כי כלל הדרישות שלנו מתבצעות. כמפעל גדול ומשפיע בתעשייה הישראלית, על כתפיכם מונחת גם אחריות ציבורית וסביבתית גדולה."

ראש עיריית דימונה, בני ביטון: " " בזכות המפעל חיפה נגב הרווחנו מעל 300 מקומות עבודה ועוד היד נטויה, המפעל הזה הוא גאווה לעבודה רצינית ומקצועית של צוות המפעל יחד עם המשרד להגנת הסביבה .אני אמשיך ואלחם על נושא התעסוקה באזור הדרום כי זה הנושא החשוב ביותר מבחינתנו"

ניר ונגר, ראש המועצה האזורית תמר" מפעל חיפה נגב  פעל בשנה האחרונה בתקופה לא קלה של משברים בארץ ובעולם ולמרות הכל הוציא לפועל 15 פרויקטים סביבתיים, וזה בהחלט לא מובן מאליו,  בזכות  היכולות המקצועיות של המפעל והצוות. בסופו של דבר הפרויקטים לא היו קורים בלי אנשי מקצוע מצויינים. המועצה העניקה כח אדם משמעותי לסיוע בפיתוח הפרויקטים אנחנו מעבירים קו מאוד ברור בנושא הסביבתי ואני גאה על כך שאנחנו ביחד מצליחים לקדם את הנושא"

מוטי לוין, מנכ"ל קבוצת חיפה: "לקבוצת חיפה חיבור עמוק לסביבה ולתחום הקיימות. מוצרי חיפה מספקים פתרונות להפקת מקסימום תוצרת במינימום שטח, תוך צמצום שימוש במים והימנעות מפגיעה באדמה, במקורות המים ובפליטות גזי חממה. כך גם לגבי שרשרת הייצור והפרויקטים הסביבתיים אותם אנו משיקים כאן היום. תוכנית ההשקעות של קבוצת חיפה בגובה של 1.2 מיליארד ₪ להכפלת כושר הייצור, כוללת השקעה מסיבית בתשתיות ובמתקנים שונים כאשר נושאי הסביבה והבטיחות נמצאים בראש מעינינו. מדובר בתוכנית שתיתן תנופה משמעותית לאזור הנגב כולו, לפארק התעשיות ולערים הסובבות ותספק מקומות תעסוקה נוספים בדרום."

אביב סמוראי, מנכ"ל חיפה נגב "פעילות החברה לא מסתכמת רק באתר הייצור, יש המון עשיה חברתית בין העובדים  ובשיתוף הערים הסובבות ומועצת תמר. זה בהחלט חלק חשוב מהתרבות שלנו כחברה וחלק חשוב בעובדים. העשייה הסביבתית היא רק חלק מהעשייה שלנו והשילוב של שניהם, זה השילוב המנצח שמאפיין אותנו"

קבוצת חיפה אשר הוקמה בשנת 1966 על ידי ממשלת ישראל, הינה מובילה עולמית בתחום "החקלאות המדייקת", שמצמצמת בצורה משמעותית את השימוש הנרחב והבלתי מבוקר בחומרי דישון ובמים. חיפה מוכרת מגוון רחב ואיכותי של חומרי הזנה לצמח ביותר מ-100 מדינות, באמצעות 16 חברות בנות הפרוסות ברחבי העולם. המותג 'חיפה' הוא סמל של איכות וחלוציות בענף החקלאות העולמי, המאגד בתוכו חומרי הזנה, מוצרים טכנולוגיים למגוון יישומים תעשייתיים ותחנות כוח תרמו-סולאריות. מרכז המחקר, הפיתוח והייצור של הקבוצה ממוקם בישראל, והיא מעסיקה 5,000 עובדים באופן ישיר ועקיף.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load