• 07 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תחילת סבב לחימה? בלון תבערה מעזה נחת בנגב, הממשלה לא מגיבה

בלון תבערה מעזה גרם לדליקה בשער הנגב, אך הממשלה מעדיפה ''להכיל את האירוע'', בשל החשש מעימותים ביום התבוסה, שיצויין בשטחים ביום שישי

חוקר דליקות בזירת האירוע (צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה)

מבצע ''שומר החומות'' יצר התרעה ארוכת טווח? לא בדרום: בלון תבערה מעזה גרם היום לדליקה בשדה שלף שבשער הנגב. בממשלה, לעת עתה, מחליטים להכיל את האירוע, מכמה סיבות: המגעים עם חמאס - בתיווך מצרי. יום התבוסה (הנאכסה) שיחול בסוף השבוע ובישראל חוששים מעימותים מחודשים ביישובים המעורבים וגם ברחבי הנגב. המשטרה, צה''ל וגורמי ביטחון נמצאים בהיערכות שיא, גם על רקע המצב הפוליטי ואיומים קונקרטיים על מי שאמורים להקים א הממשלה הבאה.

באירוע טיפלו לוחמי אש מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום, בסיוע מתנדבי כיבוי וקק"ל פעלו היום בשריפה בשדה שלף בתחום מועצה אזורית שער הנגב. הצוותים פעלו לכיבוי השריפה ולמניעת התפשטות האש עד להשגת שליטה. חוקר שריפות מכבאות והצלה לישראל תחנת אשקלון חקר את האירוע וקבע ע"פ הממצאים כי ככל הנראה השריפה נגרמה מבלון תבערה. בתוך כך ולסיכום אירועי היום פעלו לוחמי האש בכל מחוז דרום בכ-10 אירועי שריפות בשטחים פתוחים (שמקורם אינו בבלון תבערה),  ובכולם הושגה שליטה.

רק אתמול הצליח מחבל לחדור לשטח ישראל ולפגוע בשומר, שלא היה חמוש, אחרי ששני עבריינים מהפזורה, עימם התעמת, הגישו נגדו תלונת שווא. 

בישראל מעדיפים בינתיים להבליג על האירועים, במה שנראה תחילתו של סבב קרוב. אם בשבוע שעבר דיברו בממשלה על ''דין העוטף כדין תל אביב'', היום מבינים בנגב כי הסבב האחרון היה עוד מאותו דבר.
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com ​​​​​​​​​​​​​​
תגובות

End of content

No more pages to load