• 30 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מסתמן - הכרה לכפרים בדואים בנגב, הקפאת חקיקה להט''בית

מנסור עבאס התעקש - וככל הנראה השיג את מבוקשו: בתמורה לתמיכתו בממשלת בנט-לפיד, כפרים בלתי מוכרים בנגב יזכו בהכרה ומצד שני, כל הנושאים הקשורים לקהילת הלהט''ב יוקפאו

בדרך להכרה? כפר אס-סיר, צמוד לעמק שרה (צילום: דני בלר)

האם הכפרים הבלתי מוכרים בנגב בדרך להכרה מלאה מצד מהידנה ולקבלת מעמד חוקי מלא - אחרי למעלה מ-70 שנה? מנסור עבאס, מסיעת רע''מ, התעקש כי בתמורה לתמיכתו בממשלת השינוי, הכפרים הבלתי מוכרים בנגב, בהם מתגוררים כ-100,000 תושבים בדואים, יזכו בהכרה מלאה. בנגב חיים כ-270,000 בדואים, בהם בעיר השניה בגודלה במרחב, רהט - כך על פי מקורות המעורים במשא ומתן הקואליציוני.

מאז קום המדינה, מעמד הכפרים הבלתי מוכרים לא הוסדר. הדבר בא לידי ביטוי בתשתיות, בבריאות, בחינוך, בתחבורה. להכרה בכפרים בנגב השלכות מרחיקות לכת על הצקאת תקציבים, הקמת תשתיות ועל איכות החיים של התושבים. 

מנסור עבאס, ראש רשימ רע''מ, כך מדווחים מקורבים למשא ומתן, התנה גם תנאי נוסף לתמיכתו: הממשלה לא תקדם חקיקה להט''בית, ואפילו לא תדון בה. שאר הסיעות בממשלה, לרבות העבודה ומרצ, נאלצו לבלוע את הגלולה ויצטרכו להסביר את זה לקהל הבוחרים.

המשא ומתן הקואליציוני שאמור למנוע בחירות חמישיות טרם הסתיים. הצדדים רוצים לסיים את העניינים עד היום, שלישי בחצות. זה לא הגמר עד שזה לא נגמר וככל הנראה, גם אחרי שתקום ממשלה, מצפים לה ימים לא קלים.

​​​​​​​


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load