• 25 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יצחק בוז'י הרצוג נבחר לנשיא, גבר על מרים פרץ ברוב מוחץ

87 חברי כנסת, מתוך 119, בחרו ביצחק הרצוג. מנסור עבאס נעדר מההצבעה - שנערכה ביום דרמטי לפוליטיקה הישראלית

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

יצחק(בוזי) הרצוג  נבחר ברוב קולות כנשיא ה-11 של מדינת ישראל. הוא יחליף את הנשיא ראובן  רובי ריבלין לאחר שגבר ברוב קולות 87 מול מרים פרץ שזכתה רק בקולותיהם של 26 חברי כנסת.

מרים פרץ (צילום: דוברות הכנסת)

הרצוג, בן 60, שימש בעבר ראש האופוזיציה וחבר הכנסת מטעם מפלגת העבודה בשנים 2003–2018. הוא כיהן כשר בממשלות ישראל בשנים 2005–2011. בין 2013–2017 היה יושב ראש מפלגת העבודה ורשימת המחנה הציוני. בין השנים 1999–2001 כיהן כמזכיר הממשלה. הוא עורך דין במקצועו.

וידאו: בחירתו של הרצוג - ונאומו (צילום: דוברות הכנסת)


ב-19 במאי 2021 הרצוג הציע מועמדותו לתפקיד נשיא מדינת ישראל ויצא לחופשה ללא תשלום מתפקידו כיו"ר הסוכנות היהודית, עד לאחר הבחירות לנשיאות.

ההצבעה החלה הבוקר בשעה 11:00 כאשר פתח את הארוע יו"ר הכנסת יריב לוין ואמר: "חברות וחברי הכנסת אני מתכבד לפתוח ישיבה מיוחדת של הכנסת לבחירת נשיא המדינה האחת עשר." מאחורי הפרגוד המיוחד שהותקן בפינת המליאה ,הצביעו  בזה אחר זה חברי הכנסת ולקבוע מי הראוי בעיניהם. הנשיא הנבחר יכהן במשך שבע השנים הבאות .

ראשי הממשלה המיועדים מסתודדים בזמן הבחירה (צילום: דוברות הכנסת)

ראוי לציין כי לאורך כל היום מול המצלמות ומאחורי הקלעים חברי הכנסת תוך כדי  הסתודדויות עשו רושם כי הם עסוקים יותר בדרמה שברקע הרכבת ממשלת השינוי שאמורה להסתיים בחצות מאשר בבחירת הנשיא.

השרה לביטאחון פנים המיועדת עם ראש הממשלה המיועד (צילום: דוברות הכנסת)​​​​​​​

מול המצלמות שהם בפנים גלויות ישבו אחד מול השני  דקות ארוכות יו"ר העבודה מירב מיכאלי ויו"ר ימינה נפתלי בנט וניהלו שיחה נעימה ומחויכת. רבים סבורים כי הסוגייה שעמדה על הפרק הייתה פרשת "הועדה לבחירת שופטים שבמרכזה   איילת שקד ומירב מיכאלי. כשעה וחצי עם תום ההצבעה  הכריז יו"ר הכנסת  על ניצחונו של הרצוג  ברוב מוחץ של 87 מול 26 .


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load