• 03 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מנכ"ל משען: צריכת החשמל היומית של משען ב''ש תסופק מחשמל ירוק

משען – תהפוך בקרוב לרשת הדיור המוגן לא רק הגדולה בישראל, אלא גם הירוקה בישראל, בעקבות החלטתה לפרוס עד לסוף השנה מתקנים סולאריים על גגותיה, במטרה לתרום לאיכות הסביבה

צילום: PIXABAY / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

אחד מהבתים שנבחרו למיזם החשמל הירוק הוא משען באר שבע.  במקום יותקנו פאנלים סולאריים שאמורים לייצר חשמל בהיקף שיספק את הצריכה היומית של הבית. מדובר בהשקעה כלכלית של רשת משען לייצור חשמל נקי ובריא יותר.    
לרשת משען 9 בתי דיור מוגן ועוד 3 כפרי נוער, הפרוסים מחיפה ועד באר שבע לרבות ירושלים, תל אביב, חולון, גבעתיים וכפר הגמלאים נווה אפעל. 

מנכ''ל משען, עמרי כהן (צילום: יח''צ משען)

מנכ"ל משען, עמרי כהן, אומר כי משען רואה בחזון איכות הסביבה וטיפוח האנרגיה הירוקה ערך עליון והיא משקיעה כל העת בשדרוג המתקנים והתשתיות של הרשת שהוקמה לפני 90 שנה,  לתקינה ירוקה. כך למשל הרשת עברה משימוש בסולר וגפ"מ להפעלת דודי קיטור ותנורי הסקה לצ'ילרים ומשאבות חום ושימוש בחשמל המיוצר מגז טבעי. גם מערכות המיזוג שודרגו למערכות חדשניות , חסכוניות יותר בצריכת האנרגיה ואפקטיביות יותר בתפוקה שלהן. 


כהן הדגיש כי משען שהינה חברה לתועלת הציבור תשקיע את כל ההכנסות ממיזם החשמל הירוק במיזמים ירוקים נוספים ולרווחת דייריה. 

החשמל הירוק שייוצר על גגות משען מוערך ב 1200 קילווט והוא יספק את צריכת החשמל היומית של רשת משען, המונה  כ-2500 דיירים ו-1500 עובדים. המתקנים הסולאריים יוקמו על 40 גגות ב-11 אתרים שיישתרעו על כ 25,000 מ"ר, בבתי הדיור המוגן חיפה, ירושלים, באר שבע ,חולון גבעתיים, אפעל, תל אביב ובמטה הרשת.   המתקן הירוק הגדול ביותר יוקם בכפר הגמלאים משען נווה אפעל.  

משען כבר נקטה בצעדים מעשיים על מנת להגשים את ההחלטה. פורסם מכרז להתקנת והפעלת המתקנים הסולאריים ובימים הקרובים תתקבל ההחלטה מי זכה במכרז.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load