• 25 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

46 חממות גראס בסמוך לבסיסי צה''ל בנגב הושמדו במבצע מיוחד

שטחי האש של צה''ל בנגב הפכו לחממות גראס ואילצו את הצבא לוותר על ניווטים באיזור בשל מסוכנותו. אתמול, במבצע מיוחד, הושמדו 46 חממות בסמוך לבסיסי אימונים של הצבא

צילום: משטרת ישראל

לוחמי יס"מ נגב לוחמי מג"ב, שוטרי תחנות דימונה ואופקים, המערך האווירי של משטרת ישראל בשיתוף פקחי הסיירת הירוקה, פשטו אתמול, ראשון, על 55 מתחמים אשר נחשדו כשטחי גידול מריחואנה בשטחי האש של בסיסי צה"ל בדרום. 

בכך הגיעו לסיומם עבור פעילות זו, מיפוי וסימון האזורים החשודים ככאלו בהם מגודלים בניגוד לחוק צמחי המריחואנה.  הכוחות הרבים אשר פעלו במיקוד אכיפה איתרו את המתחמים, ותוך זיהוי מבעוד מועד והתגברות על מכשולים שהוצבו לכלי הרכב חישפו את השטח ותפסו את ציוד הגידול והתשתיות של 46 המתחמים. בפעילות הושמדו בו במקום כ 31,400 צמחי מריחואנה.

בנוסף נעצר שוהה בלתי חוקי תושב דהריה אשר שהה במקום עם רכב ובו עפ"י החשד ציוד להשקיית אחדים מהמתחמים. החשוד יובא היום בפני בימ"ש. 

וידאו: השמדת חממת גראס (צילום: דוברות המשטרה)

"מדובר בתפיסת הפעלה מתמשכת בהתמודדות אל מול נגע הסמים המסוכנים. לא עוד תפיסה ואיסוף החומר הצמחי אל תחנות המשטרה תוך השקעת משאבים רבים אלא טיפול בשורש ביצוע העבירה בו במקום", כך נמסר מהמשטרה.

שטחי האש של צה''ל בנגב הפכו זה מכבר לשטח הפקר. אנשי מילואים התריעו מפני המסוכנות  של האזור במהלך השנים האחרונות, בין היתר בסביבת בסיס צאלים, בה אירעה לאחרונה גניבת ענק של תחמושת. הדברים הגיעו לשיא השבוע, כאשר באחד מבסיסי האימונים הוחלט לוותר על ניווטים בשטח ולהעבירם לתוך שטח הבסיס, מתוך חשש לעימות עם הכנופיות הבדואיות השולטות למעשה על האיזור. בצה''ל הסבירו כי ההחלטה הייתה על רקע מצקועי בלבד.

חייל מילואים, ששירת בבסיס אימונים גדול בדרום סיפר לברנז'ה NEWS, כי המצאות חממות מריחואנה היא לא סוד. ''הבסיס היה מוקף בחממות גראס, מטרים מהגדר'', סיפר.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load