• 03 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מועצת נאות חובב ערכה תרגיל המדמה פגיעת טיל במפעל טבע-טק

שבועיים אחרי סיום מבצע ''שומר החומות'' מועצת נאות חובב ערכה תרגיל רחב היקף המדמה פגיעת טיל במפעל ואירוע חומרים מסוכנים

צילום: לוקו גרופ

הבוקר (יום שלישי ה 8/6) התקיים בשטחי המועצה המקומית התעשייתית, נאות חובב, תרגיל חירום רחב היקף. בתרגיל המדמה אירוע מתגלגל שהחל מפגיעת טיל באחד מהמפעלים בשטחי המועצה כולל פצועים ודליפה של שני חומרים באוויר בהם חומר מסוכן אחד. בתרגיל השתתפו כוחות כיבוי, משטרת ישראל, מד"א, פיקוד העורף, נציגי מועצת נאות  חובב , נציגי משרדי ממשלה וגופים ממשלתיים בהם משרד הפנים, משרד הכלכלה, רשות המים ועוד.

כחצי שעה לאחר פתיחת התרגיל כוחות המשטרה סגרו את כביש 40 לתנועה ודימו תהליך פתיחת צירים לפינוי פצועים ולהכנסת הכוחות המטפלים באירוע. כוחות כיבוי אש דימו בתרגיל אירוע של דליפת חומרים מסוכנים וטיפלו בחומרים באמצעות פעולות הרטבה בריסוס וספיגה של החומרים המסוכנים. פיקוד העורף בשיתוף משטרת ישראל נערכו לתהליך פינוי תושבי הפזורה ותהליך פינוי של המפעלים. במפעל טבע טק, בו נערך התרגיל, התפנו העובדים אל המקלטים והאזור נתחם לסריקה ופינוי של פצועים. 

במסגרת התרגיל המשולב הוקם חפ"ק בו התכנסו כל מפקדי כוחות הביטחון וניהלו את האירוע משם. גדי אלפסי, יו"ר מועצת נאות חובב: "מדובר בתרגיל גדול שנועד לבחון את תפקוד כלל המערכות ועבודה משותפת של כוחות הביטחון עם המועצה והמפעלים, כל זאת במטרה שברגעי האמת ידעו לעבוד יחד מקצה לקצה. לצערנו השגרה שלנו בישראל היא חירום ועלינו להיות מוכנים לכל תרחיש ולתרגל את הצוותים שלנו במטרה לתת מענה ראוי ומהיר".

ציון יחיא, מנהל אגף  החירום והביטחון במועצה אמר: "בכל תרגיל שאנו מקיימים אנחנו ממשיכים להתפתח ולהשקיע קשב ומשאבים. אלה הכלים שיכולים לטייב את המענה של גופי החירום וההצלה בשעת חירום. רק דרך תרגילים המדמים תרחישים כאלה נוכל להעניק מענה איכותי בזמן אמת בתקווה שלא נצטרך". 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load