• 25 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רגע לפני פיזור הממשלה: אושר פיצוי מוגדל לחקלאים בנגב

החקלאים ישופו על שכר כלל העובדים בענף וסכומי התשלום בגין כל עובד יוגדלו כך סוכם בדיון על הפיצויים בעקבות מבצע ''שומר החומות'' בוועדת הכספים

צילום: דוברות הכנסת

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

ועדת הכספים של הכנסת התכנסה אתמול, שלישי, לדיון נוסף בהשלכות מבצע "שומר חומות", ודנה בין השאר ב"מסלול החקלאות", כפי שהוצע על ידי מס רכוש ומשרד החקלאות.

על פי ההסכמות שאליהן הגיעו משתתפי הדיון, ביוזמת יו"ר התאחדות האיכרים והמגזר העסקי, דובי אמיתי וסמנכ"ל ההשקעות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, צביקה כהן, הוחלט כי במסגרת המסלול הירוק של הפיצויים- המעסיק בענף החקלאות יקבל סכום השווה למקדם ההשתתפות, כפול מספר העובדים הרשומים אצלו, וזאת בין אם הם הגיעו לעבודה ובין אם לאו. בתוך ספירת העובדים לכל מעסיק ייכללו עובדיו הישראלים, הזרים והפלסטינים וכן חברי קיבוץ שעובדים בענף החקלאות.

כמו כן, סכומי התשלום לחקלאים הזכאים, הוגדלו  במאות שקלים בגין כל עובד על פי התחשיב הבא:

השינויים במקדם ההשתתפות:

בשטחים חקלאיים בטווח שבין 0-7 ק"מ השיפוי יהיה 4,031 שקלים במקום 3,465 שקלים. 3 היישובים: אוהד, שדה ניצן ותלמי אליהו, יכללו בשיפוי של 0-7 ק"מ.

בשטחים בטווח שבין 7-20 ק"מ השיפוי יהיה  3,225 שקלים במקום 2,355 שקלים. בשטחים בטווח שבין 20-40 ק"מ השיפוי יהיה 1,935 שקלים במקום 1,387 שקלים.

הישג נוסף עבור החקלאים הוא במה שמכונה המסלול האדום, לגביו הוסכם כי במקרים שבהם שיעור הנזק אינו מספיק ברור, יערך דיון מקצועי בהשתתפות נציגי מס רכוש, נציגי החקלאים, נציג משרד החקלאות המחוזי ונציגי ראשי המועצות האזוריות, במטרה להגיע לקריטריונים וכללים סדורים במקרים אלו. עוד הוסכם כי במידה  ובהליך לא יגיעו  להסכמות על גובה הפיצוי, יוכלו החקלאים לפנות להליך גישור אצל סמנכ"ל משרד החקלאות, צביקה כהן.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר: "חקלאי הדרום ספגו מכות לא פשוטות עקב המבצע ההכרחי שניהלנו מול ארגוני הטרור בעזה. אני מברך על כך שמדינת ישראל מגלה אחריות כלפי החקלאים גם ביום שאחרי, כפי שראוי. אני מבקש להודות לכל מי שעסקו במלאכה על הפעולה העיקשת שלהם עבור החקלאים שמספקים את ביטחון המזון לציבור הישראלי."

יו"ר נשיאות המגזר העסקי והתאחדות האיכרים, דובי אמיתי: "חקלאי ישראל מושפעים באופן קבוע מכל מבצע צבאי ומצב ביטחוני, בנוסף לאתגרים היומיומיים עמם הם נאלצים להתמודד. כל שכן חקלאי העוטף, אשר מסכנים את חייהם תוך כדי העבודה וסופגים בשנים האחרונות גם את טרור הבלונים ולכן אין כאן שיקולים של כסף אלא ראייה אסטרטגית בשימור יכולתם וחוסנם להמשיך ולשמש כשומרי הסף ולהמשיך לספק לאזרחי ישראל תוצרת טרייה ואיכותית כאסם הירקות של מדינת ישראל".על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load