• 26 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בוגר מהנגב התקבל לשייטת 7

י', תושב יישוב בנגב, למד בתיכון לחינוך סביבתי, הוא בוגר קורס צוללן של שייטת 7, יחידת לוחמה עילית, המהווה את כוח התקיפה התת-מימי העיקרי של ישראל

י', בוגר קורס צוללנים מהנגב (צילום: דובר צה''ל)

סמל י', בוגר קורס צוללן מחזור 119מתגורר ביישוב בנגב. הוא בוגר תיכון לחינוך סביבתי ומתחביביו לטייל בארץ ישראל, לגלוש, לנגן בפסנתר ולעשות צלילה חופשית בעומק של עשרות מטרים.

שייטת 7 הינה יחידת לוחמה עילית, המהווה את כוח התקיפה התת-מימי העיקרי של מדינת ישראל ומשמשת כלי אסטרטגי חסר תחליף לביטחון המדינה. השייטת הוקמה בשנת 1959 והיא פועלת במחוזות קרובים ורחוקים מחופי ישראל- זאת לצד גמישות מבצעית גבוהה.

עם סיום הקורס עתידים הבוגרים להשתלב ולאייש את תפקידי הלחימה בצוללות הזרוע בהתאם למגמה המקצועית אליה שויכו. י' התגייס לשירות בצוללות מכיוון שרצה לעשות שירות משמעותי, מיוחד ושונה, כדבריו. במהלך שנת השירות הדריך קבוצות צלילה ובזמנו הפנוי צולל לעומק של עשרות מטרים. הוא מספר כי צלילה היא דבר מהותי עבורו, הן בצוללת והן צלילה חופשית.

במהלך הקורס לומדים הלוחמים להתמודד עם מצבי לחץ ועייפות, להכיר את הצוללת על כל פרטיה ולדעת כיצד להפעיל את המערכות עליהן הם אמונים. במהלך הקורס מכירים הלוחמים את הים מקרוב תוך שהייה מרובה בו, אימונים גופניים אינטנסיביים והכרות עם הצוללת ועם הפעילות החשאית.

המסלול מורכב מטירונות, ואחריה שני שלבים: בסיסי וייעודי. בעוד השלב הראשון, הבסיסי, מתמקד בחוסן מנטלי ופיזי שלב ייעודי מכוון ללמידה על הצוללת ועל מערכותיה. בסוף ההכשרה מוסמכים הצוללנים החדשים לתפעל ולתחזק את המערכות עליהם הם אמונים ולהתחיל את עבודתם בתוך צוותי הצוללות כלוחמים במעמקים.

החניכים בקורס מתחלקים למספר מגמות ייעודיות בצוללת - מכונה, אלחוט, נשק, סונאר, מהו"ב (מערכת הספק ובקרה) או גנ״ק (גילוי, ניווט וקשר).

אחרי יותר משנה וחודשיים של מסעות, הפלגות ולמידה אינטנסיבית, עמד סמל י'  על רחבת המסדרים בטקס הסיום בבסיס חיפה של זרוע הים ולאחר מכן יתחיל את שירותו המבצעי כצוללן בשייטת 7.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load