• 03 יולי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נאום הבכורה של רוה''מ בנט הופסק בקריאות ''בוגד'' מצד האופוזיציה

ראש הממשלה המיועד ניסה לנאום את נאום הבכורה, אבל פעם אחר פעם הופסק בקריאות ''בוגד'' מספסלי האופוזיציה. נתניהו מבטיח לחזור מהר ומנבא כי כהונת בנט תהיה קצרה

ח''כ בצלאל סמוטריץ מוצא מהמליאה, אחרי שהפסיק את נאום רוה''מ בנט (צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

ראש הממשלה המיועד נפתלי בנט, לא הצליח לנאום הערב במליאה, את נאון הבכורה שלו. פעם אחר פעם צעקו לו מספסלי האופוזיציה ''בוגד'', שקרן'', ''רמאי'' ולא נתנו להשלים משפט. באופוזיציה מתכוונים למרר לו ולחברי ממשלתו את החיים, במטרה להביא להפלת הממשלה במהרה. 

בנט ניסה להתעלם מהצעקות, חלקן מבישות ואמר: "אם חמאס יבחר שוב באלימות כנגד ישראל הוא יתקל בקיר ברזל .,הממשלה בראשותי תפעל להשיבתם הבייתה של הישראלים הנמצאים בידי החמאס."  מליאת הכנסת התכנסה היום (א) בדיוק בשעה 16:00 לישיבה מיוחדת של השבעת הממשלה החדשה של נפתלי בנט,ויאיר לפיד . לדעת רבים ארוע מביש זה של כנסת ישראל לא היה שנים  רבות. כבר מתחילת הישיבה כשנפתלי בנט ראש הממשלה המיועד פתח בנאומו  החלו צעקות וגידופים.

"בוגד" ,"שקרן" שקראו לעברו חברי האופוזיציה החדשה. 10 חברי כנסת מסיעות הליכוד ש"ס והציונות הדתית.שאף הניפו תמונות של נרצחי טרור והוצאו מהמליאה.

תוך שהוא מתקשה לדבר בשל הפרעות האופוזיציה אמר נפתלי בנט: ''הקטטות הללו, בין האנשים שאמורים היו לנהל את המדינה, הביאו לשיתוקה. פעמיים בהיסטוריה שלנו  איבדנו את הבית הלאומי שלנו בדיוק כי מנהיגי הדור ההוא לא השכילו לשבת זה עם זה ולהתפשר''.

בנט פתח את הדיון שבו תתבקש הכנסת להביע אמנון בממשלה בראשותו, במסגרתו הציג את ממשלתו, את קווי היסוד שלה, הרכבה וחלוקת התפקידים בה.

במשך דקות ארוכות לא אפשרו חברי כנסת לח"כ בנט לשאת את דבריו וקטעו את נאומו וחלקם הוצאו מן האולם ע"י היו"ר יריב לוין. לאורך נאומו נשמעו שוב ושוב קריאות ביניים שקטעו את נאומו. בנט הגיב לקריאות ואמר: כגובה הצעקות, כך חוסר המשילות שלכם"

"ח"כ נפתלי בנט פנה מעל בימת הכנסת לציבור החרדי ואמר: "אמנם ראשי המפלגות החרדיות בחרו שלא להצטרף לקואליציה, אבל זה לא אומר שאתם, הציבור עצמו, לא מיוצגים  אני אייצג אתכם, אנחנו נייצג אתכם. 

הממשלה החדשה תכבד את לומדי התורה, ובמקביל תפעל לשחרר חסמים שמנעו מהציבור החרדי להשתלב בתעסוקה ובחברה בישראל. נטפל בבעיות עומק שמנציחות קשיים בחברה החרדית,  בראשן מצוקת הדיור."

ראש הממשלה מנסה להשלים משפט (צילום: נועם מסוקוביץ / דוברות הכנסת)

ראש הממשלה המיועד ח"כ נפתלי בנט התייחס בנאומו להסכמי השלום ולייחסים עם ארה"ב ואמר: ממשלת ישראל בראשותי תפעל לביסוס ולהרחבת הסכמי השלום עם מדינות ערב, ולהגברת שיתוף הפעולה הכלכלי, היזמי, והתרבותי, ולהעמקת הקשר הבלתי אמצעי בין העמים באזור, דוגמת הקשר בין אזרחי ישראל לאזרחי איחוד האמירויות.

אני רוצה להודות בשם כולנו לנשיא ארצות הברית, ג‘ו ביידן, על עמידתו הנחושה לצד ישראל במהלך מבצע ”שומר החומות“ ועל מחויבותו ארוכת-השנים לביטחון ישראל. אנחנו מעריכים מאוד את תמיכתה של ארצות הברית, ידידתנו החשובה ביותר. הממשלה שלנו תעשה מאמץ להעמיק ולטפח את היחסים עם ידידינו בשתי המפלגות. אם יהיו מחלוקות, ננהל אותן מתוך אמון בסיסי וכבוד הדדי."

ראש הממשלה החליפי ושר החוץ המיועד ח"כ יאיר לפיד שבשל הדיון הלא מכובד החליט לוותר על קריאת דברים מן הכתב: "אני אוותר על הנאום שתכננתי לשאת, עליתי הנה רק מסיבה אחת, אני רוצה לבקש סליחה מאימא שלי אימא שלי, בת 86. אנחנו לא בקלות מבקשים ממנה לעלות לירושלים ועשינו את זה כי בכך הנחתי שאתם תצליחו להתגבר על עצמכם ולנהוג בממלכתיות ברגע החשוב הזה, והיא תראה איך מתחלף שלטון. כשהיא נולדה עוד לא הייתה מדינת ישראל, לא היה לנו פרלמנט ורציתי שהיא תהיה גאה בהליך הדמוקרטי הישראלי. ובמקום זה היא וכל אזרח ישראלי אחר גם מתבייש בכם וגם נזכר למה הגיע הזמן להחליף אתכם."

אחרי יאיר לפיד עלה לנאום ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני עומד כאן בשם מיליוני אזרחים שבחרו בדרך של זקיפות קומה ולא בדרך של הרכנת ראש. אני מתכוון להמשיך ולמלא את השליחות הגדולה של חיי, להבטיח את ביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל. בכל תפקידי הייתה לי הזכות לפעול לילות כימים למען המדינה האהובה שלנו."

"ההישגים שלנו הפכו את מדינת ישראל ממדינת שוליים לכוח עולה בזירה העולמית, זו הדרך שלנו, שלי ושל חברי למחנה הלאומי וחבריי לימין האמיתי. ואם נגזר עלינו להיות באופוזיציה נעשה זאת בגב זקוף עד שנפיל את הממשלה המסוכנת הזו ונחזור להנהיג את המדינה בדרכנו."

"הממשלה הנכנסת לא תאשר פעולות משמעותיות בתוך איראן, לכל היותר חברים בממשלה יגידו כמה דברים חסרי משמעות בחדרי חדרים, אין לזה שום ערך. ממשלה שאינה מסוגת להתייצב בעוצמה מול הקהילה הבין לאומית אינה ראויה להנהיג את ישראל אפילו יום אחד וזו הממשלה הנכנסת.

גם באירן מבינים את זה ואין פלא שהם חוגגים שם היום. הם מבינים שמהיום תהיה בישראל ממשלה חלשה ורופסת שתתיישר הלכה למעשה עם תכתיבי הקהילה הבין לאומית. אז יש לי מסר לצוהלים בטהרן בחיזבאללה ובחמאס, לאופוזיציה בישראל יהיה קול ברור וחזק. ועוד מסר בשבילם:We will be back  soon''.

מבטיח לחזור מהר, נתניהנו במליאה (צילום: נועם מוסקוביץ')​​​​​​​

"אנחנו מוסרים לכם היום כלכלה במצב פנטסטי, במצב טוב יותר מרוב כלכלות העולם. כיווצנו את הגירעון, הורדנו את האבטלה החזרנו את הצמיחה. אבל מניסיון העבר, ויש לי כזה כי חזרתי פעמיים מהאופוזיציה, בכל פעם כשאנחנו חוזרים לשלטון אנחנו צריכים לתקן את הנזקים שגרמו ממשלות של קודמינו. מצד שני אני חייב להגיד לא הכל שחור, יש לכם שר אוצר נקי כפיים שבוודאי יפעל רק לפי האינטרס הלאומי. יש לי רק בקשה אחת צנועה בשם כל חבריי,תשתדלו לקלקל כמה שפחות את הכלכלה הנהדרת שאנחנו מפקידים בידכם כדי שנוכל לתקן אותה כמה שיותר מהר כשנחזור לשלטון."

"בנט הוליך שולל מאות אלפי מצביעי ימין והעביר את קולותיהם מימן לשמאל. בנט בונה על כך שהציבור ישכח, אבל הציבור לא ישכח את תרגיל ההונאה העצום הזה ויבוא חשבון איתו ועם חבריו בקלפי. התקשורת כמובן תפרגן לו ותלטף אותו ואת כל מי שסיבבו כי הם יודעים את האמת הפשוטה, בנט וחבריו הם פייק ימין וגם הציבור יודע את זה. 

אבל יש צדיק אחד בסדום הזאת. ח״כ עמיחי שיקלי והוא היחיד מבין חברי הכנסת של הימין המדומה, היחיד שנשאר נאמן לעקרונותיו ולרצון בוחריו, לא הוא העריק, אתם חברי ימינה, אתם העריקים."

הכנסת הביעה אמון בהקמת ממשלת החילופים כאשר לאחר הצבעה שמית זכתה הממשלה לתמיכתם של 60 חברי כנסת, מול 59 שהתנגדו. ח"כ מיקי לוי נבחר לכהן כיו"ר הכנסת ה-24, לאחר שבהצבעה שמית זכה לרוב של 67 תומכים לעומת ח"כ יעקב מרגי שזכה ל-52 תומכים.

ח''כ כנסת סעיד אלחרומי מסיעת רע''מ נעדר מההצבעה. משעות הבוקר עיני כולם נשואות לעבר חבר הכנסת ה-61 בקואליציה סעיד אלחרומי  מרע"מ תושב הנגב שאיים שיתנגד לממשלה. זה בעקבות הגעתם הבוקר של אנשי הסיירת הירוקה בלווי שוטרים לסיור לפני הריסת בתים בכפר ביר הדא'ג  שם מרכז ההשפעה והכוח של חבר הכנסת אל חרומי.עם זאת דקות ספורות לפני ישיבת סיעת רע"מ אמר חרומי לתקשורת "תהיה היום ממשלה."


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load