• 25 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

על ''חג השכנים'' שמעתם?

מחר, שלישי, ה-15 ביוני, יצויין ברחבי הארץ - ובכמה שכונות בבאר שבע, ''חג השכנים'', הבא להדק את הקשר בין הקהילות השונות בעיר

כרזת האירוע (צילום: ארץעיר / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

חג השכנים הבנלאומי יצויין מחר, שלישי במאות מוקדים ברחבי הארץ בהובלת השירות לעבודה קהילתית במשרד העבודה והרווחה וארגון ארץ עיר, חג השכנים הבינלאומי שנחגג ב-36 מדינות ברחבי העולם יתקיים השנה גם בישראל. המוקדים בבאר שבע יהיו בשכונת רמות, שכונה ג' ובשכונה ט'.
 
חג השכנים יתקיים מחר, שלישי ה-15 ביוני, במאות מוקדים שכונתיים שונים ברחבי הארץ. זוהי מסורת חדשה בהובלת השירות לעבודה קהילתית במשרד העבודה והרווחה וארגון ארץעיר, שמצטרפת למסורת המצויינת ברחבי העולם. במסגרת החג ייפגשו שכנים בכל יישוב ויצאו אל המרחבים הציבוריים, אל החצרות והפארקים הקרובים לביתם לפעילות שכנים משותפת. חג השכנים הוא מסורת שהחלה בפרוור בפריז שבצרפת לפני כמה שנים במטרה לחזק את הקהילתיות בשכונות המגורים וליצור חיבור וקרבה בין התושבים. התושבים הציבו ברחוב שולחן וכסאות, נפגשו, השמיעו להם  מוזיקה ובעצם יצרו מסורת שהתפשטה ברחבי אירופה.
כיום, מצוין החג ביותר מ-36 מדינות ברחבי העולם ומאות אנשים שיוצאים לרחובות העיר והשכונה בשביל להכיר באמת ומקרוב את השכנים שלהם.

לימור מוסייל, מנהלת השירות לעבודה קהילתית באגף משאבי קהילה במשרד העבודה והרווחה "בתקופת הקורונה ראינו עזרה והתגייסות של אנשים לטובת שכניהם. דווקא בתקופה שבה כה רבים היו בבידוד ושבה היה דגש ריחוק חברתי התהוו קהילות שמורכבות משכנים שסייעו זה לזה. משבר הקורונה העלה את החשיבות ואת המרכזיות של הקהילה הגאוגרפית  והדגיש את היתרונות שבקהילה מקומית חזקה ומאורגנת. עם סיום המשבר, נדמה שראוי יותר מתמיד, להעלות על נס את השכנות הטובה ולעודד קהילתיות שכונתית. דווקא בתקופות משבר אנו מתאחדים והופכים לקהילה אחת, מחבקת ודואגת ואולם יש לזכור כי שכנות טובה יכולה לסייע לא רק בעיתות חירום אלא גם בשגרה. השנה, אנו יכולים לחגוג את הקרבה והאחדות, יחד".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load