• 25 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לימודים ייחודי ברוח המונטסורית בבית הספר היסודי 'נטעים מיתר

עיריית באר שבע באמצעות מנהל החינוך תפתח החל משנת הלימודים הקרובה (תשפ"ב) מסלול לימודים ייחודי ברוח המונטסורית לכיתות א', בבית הספר היסודי 'נטעים מיתרים'

צילום: עיריית באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

המסלול ביוזמת קבוצת הורים, יופעל לראשונה כפיילוט במסגרת החינוך הפורמלי, בשיתוף משרד החינוך.  שיטת מונטסורי הינה שיטת חינוך אשר פותחה על ידי ד"ר מריה מונטסורי, רופאה ומחנכת איטלקייה אותה הגתה בתחילת המאה ה-20. ד”ר מונטסורי האמינה שמטרת הלמידה בגיל הרך אינה העברת מידע גרידא, אלא פיתוח כישורי חשיבה ולמידה, כישורי חיים וכישורים חברתיים ורגשיים. מדובר בגישה המעודדת את התפתחותם של הילדים כלומדים עצמאיים, סקרנים, בעלי תחושת מסוגלות עצמית גבוהה ופרואקטיביים ומאפשרת להם להתפתח וללמוד בהתאם לקצב האישי של כל אחת ואחד מהם.

הלמידה במסלול המונטסורי מותאמת ללמידה האנושית האינטואיטיבית: היא רב-גילית, פרסונאלית ורב-ערוצית וחושית. גם הסביבה הפיזית מזמנת למידה פעילה וחווייתית ומשרה אווירה רגועה וחמה, התומכת בתהליכי התפתחות רגשיים, חברתיים וקוגניטיביים מיטביים.

המסלול כאמור עתיד להיפתח כבר בשנת הלימודים הקרובה. למידע נוסף 086277739 או באמצעות נציגות ההורים: 0526142614. 

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': " באר שבע ממשיכה להוביל מערכת חינוך חדשנית, המאפשרת פיתוח תחומי עניין אישיים, תוך סקרנות, יצירתיות והעזה לכיווני למידה חדשים ומאתגרים שבסופם מגיעה גם ההצלחה. מסלול ייחודי זה ייתן מענה חינוכי מתאים ואיכותי בנוסף לכל המענים המצוינים שקיימים בעיר כחלק מתפיסת חינוך מגוונת המאפשרת התמקדות בנקודות החוזק, מיצוי הפוטנציאל והמצוינות האישית של כל תלמידה ותלמיד ".

מ"מ וסגנית ראש העיר, מחזיקת תיק החינוך, ד"ר חפצי זוהר: " נמשיך כל העת להוביל חינוך חדשני, מכיל ומוביל, עבור ילדינו תוך שימת דגש על יצירת מצוינות אישית, חיזוק ערכי הנתינה וההתנדבות ומתן מענה לשוויון הזדמנויות בחינוך לכלל אוכלוסיות התלמידים בעיר. אנחנו מברכים את שותפינו במשרד החינוך על הנכונות והשותפות ואת ההורים על היוזמה לחינוך ייחודי. אני מאחלת הצלחה רבה למנהלת בית הספר, לצוות החינוכי ולכל התלמידות והתלמידים".  

ראשת מנהל החינוך, זהבה הראל: " פתיחת המסלול מהווה נדבך משמעותי נוסף ביישום התפיסה החינוכית הרואה צורך והכרח ביצירת מגוון רחב של מסגרות חינוכיות מתאימות לצרכיהם השונים של הילדים לכל אורך הרצף הגילאי במגוון תחומים ובמספר דרגות של מומחיות. אני מודה לכל העוסקים במלאכה ומבטיחה שנמשיך להנגיש את החינוך והערכים במגוון שיטות עבור ילדי באר שבע. תוך שימת התלמיד במרכז ."


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load