• 27 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: אושר צו הארנונה ל-2022. ינאי קרא לקיצוץ רוחבי בתקציב העירייה

מועצת העיר ב''ש אישרה פה אחד את צו הארנונה לשנת 2022. הארנונה לא תועלה - אלא רק בעידכון האוטמטי של 1.92% שקובע משרד הפנים. משה ינאי: ''אנחנו לפני גל התייקרויות של עשרות אחוזים, עסקים לא התאוששו''

הצו אושר פה אחד, בתום דיון בן שעה (צילום: דני בלר)

עיריית באר שבע אישרה פה אחד את צו הארנונה לשנת 2022. הארנונה בבאר שבע לא תועלה, אלא תעודכן ב-1.92%, על פי ה''טייס האוטומטי'' של משרד הפנים. ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', הסביר כי העליה הזו נועדה לכסות ולו במעט את עליות המחירים של החודשים האחרונים.

וידאו: ישיבת אישור צו הארנונה לשנת 2022 (הועבר בשידור חי בעמוד ברנז'ה NEWS / צילום: דני בלר)


צו הארנונה מאושר ימים ספורים אחרי שבישראל קמה ממשלה בתום ארבעה מערכות בחירות - וכאשר לא כל העסקים בבאר שבע התאוששו. למעשה, בעיר שוררת אבטלה של 14% (על פי נתוני שירות התעסוקה), עסקים רבים נתונים בקשיים ואחרים אינם מצליחים לעמוד בהתחייבויותיהם.

על רקע מצב זה, העירייה החליטה להעניק שורה של הקלות, בעיקר לעסקים בעיר העתיקה של באר שבע, המשוועים לסיוע והשתדלה שלא לפגוע בציבור המקבל הנחות ופטורים שונים. בפני עיריית באר שבע שנה תקציבית לא קלה. על מנת לשרוד את תקופת הקורונה, עיריית באר שבע נטלה הלוואות. חבר האופוזיציה בסיעת היחיד ''אור'', משה ינאי, ביקש להתעכב על כל סעיף וסעיף בצו הארנונה. ''חשבתם שבאתם להצבעה של חמש דקות? לא ולא'' ואמר כי המשק נמצא בפתחו של גל התייקרויות בהיקף של עשרות אחוזים.

התעכב על כל סעיף בצו הארנונה, ינאי (צילום: דני בלר)​​​​​​​

''מחירי התשומות עלו והובלה ימית למשל, זינקה מ-1,000 דולר למכולה לכ-17,000 דולר. אנחנו נראה פה עליות מחירים של עשרות אחוזים... בתקופה כזו רצוי לחסוך היכן שניתן ולבדוק כל הוצאה''. דנילוביץ' הסביר לו כי בשנת הקורונה העיר למעשה הוקפאה ונעשו בה רק הדברים ההכרחיים.

בצו הארנונה מבקשים בעיריית באר שבע לתת זריקת עידוד לעיר העתיקה, שנפגעה קשה בתקופת הקורונה. לדברי חבר המועצה ינאי, גם בשאר המקומות בבאר שבע מצב העסקים לא הכי טוב ולא כל העסקים חזרו לעבודה בהיקף מלא. על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 


תגובות

End of content

No more pages to load