• 27 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

החלה סלילת הכביש לקריית המודיעין. עלות המיזם: חצי מיליארד ש'

החלו העבודות בשטח של הפרויקט הראשון מתוך שלושה בכביש 60 מצומת חטיבת הנגב ועד אום בטין, מול המקום בו תוקם קריית המודיעין, אילה ניתן יהיה להגיע גם באופניים

צילום: נתיבי ישראל

החלו העבודות בשטח של הפרויקט הראשון מתוך שלושה בכביש 60 מצומת חטיבת הנגב ועד אום בטין בו משרד התחבורה באמצעות חברת נתיבי ישראל משקיעים כחצי מיליארד שקלים. כ- 56 אלף רכבים ביום עוברים בכביש זה, מהם קרוב ל 4000 רכבים בשעות השיא.

בשלב הראשון תבצע החברה הוספת נתיבי תחבורה ציבורית בשני הכיוונים, יוקם שביל אופנים ייעודי שמתחבר לרשת שבילי אופנים עירונית בתוך העיר באר שבע ויסתיים בכניסה ליישוב עומר ויוסדרו בטיחותית כלל הצמתים לאורך התוואי. 

המהנדס אביעד ביטון, סגן מנהל אגף פרויקטים דרום בחטיבת ההנדסה של חברת נתיבי ישראל: "זכות גדולה להיות שותף בבניית הארץ ושירות תושבי הדרום היקרים על החלק במהפכת תשתיות התחבורה של האזור. נרגשים לעשות היסטוריה- בהקמת הנת"צ הראשון בדרום".

במיזם תשתית קריטי זה משקיעים במשרד התחבורה כ-145 מיליון שקלים וצפוי להסתיים בתוך שנתיים. לטובת ציבור משתמשי הדרך מרבית העבודות יבוצעו בשעות הלילה, החל -22:00 ועד 06:00. הקבלן המבצע בשלב זה, ע.ל. גיבור בע"מ וחברת ניהול מטעם חברת נתיבי ישראל" עוז מצר – אי.די.סי.אס. בע"מ. 

בשלבים הבאים משרד התחבורה באמצעות חברת נתיבי ישראל ישלים את הנת"צ בשני הכיוונים על כביש זה כולל המשך סלילת שביל האופניים מעומר עד קרית המודיעין ובכך יאפשר נסיעה רציפה של התחבורה הציבורית עד פתח הבסיס עבור עשרות אלפי החיילים- בסדיר ובקבע, אשר יאכלסו את הבסיס הענק. ההשקעה בשלב זה הינה 65 מיליון שקלים נוספים ועתידה להימשך כשנה וחצי מרגע תחילת העבודות בשטח. 

השלב השלישי והאחרון המרכיב את מגה-פרויקט זה שעלותו כחצי מיליארד שקלים יכלול הקמת מחלף מכביש 60 לכניסה לבסיס מול אום בטין, כך שהאוטובוסים יוכלו לעלות ישירות למחלף ללא שיבושים או עיכובים בתנועה, בנוסף הקמת המחלף תבטל את הרמזור הקיים בכניסה ליישוב אום בטין ותאפשר גישה חדשה מתוך מתוך המחלף אל היישוב. סלילת שביל האופניים תבוצע עד לכניסה לבסיס ותאפשר רציפות מלאה לרוכבי האופניים מהעיר באר שבע דרך היישוב עומר ועד לבסיס קרית המודיעין. עלותו של שלב זה ב-280,000,000 ₪ ומשך עבודות ההקמה כשנתיים וחצי מרגע תחילת העבודות בשטח.

על פי הנתונים, כיום נוסעים 16 קווי אוטובוס סדירים בציר זה כשכמות האוטובוסים מגיעה עד ל – 40 אוטובוסים בשעות שיא לכיוון אחד. לאחר פתיחת בסיס קריית המודיעין כמובן מספר האוטובוסים שייסעו בכביש 60 יגדל משמעותית.

המהנדס אביעד ביטון מחברת נתיבי ישראל שהינו גם תושב הדרום מסביר: "בזכות תכנון נכון וראיה מערכתית משרד התחבורה באמצעותנו כגוף המקצועי שמהווה כזרוע הביצוע הגדולה במדינה נערך מבעוד מועד כדי לספק לתושבי האזור מבעוד מועד תשתיות תחבורה שיספקו את המענה לפני הצורך שבאיכלוס קרית המודיעין" ומוסיף "כבר כיום כביש 60 משמש מאות אלפי משתמשי דרך מידי חודש, מספר אשר ינסוק באופן דרמטי עם מעברם דרומה של בסיסי חיל המודיעין ממרכז הארץ אל 'קרית המודיעין', שמרביתם מתוכננים לשרת 'יומיות' ולכן חובתנו כעת לדאוג לתשתיות התחבורה של המחר עבור רכבים פרטיים ובדגש על תחבורה ציבורית ותחבורה קלה דוגמת שבילי אופניים."


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load